Starostka Prahy 3 souhlasí s aktivisty z Kliniky ….

Starostka Prahy 3 souhlasí s aktivisty z Kliniky, že stát se špatně stará o svůj majetek

Starostka Vladislava Hujová na včerejším jednání s ministrem Andrejem Babišem předložila korespondenci z roku 2013 a 2014, kdy opětovně žádala ministerstvo financí a ÚZSVM o urychlení postupu privatizace zdravotního střediska v Praze 3, Jeseniově ulici č. 60, aby se zamezilo chátrání objektu. Na počátku roku 2015 se však stát rozhodl k propůjčení zdravotního střediska pro potřeby centra Klinika, aniž by provedl rekolaudaci objektu.

Na základě žádosti klubu zastupitelů ŽNS, který tvoří SZ, KDU-ČSL, STAN a nezávislí je svoláno na 8. 3. 2016 Zastupitelstvo městské části Praha 3. Jediným navrženým bodem programu je budoucnost Autonomního sociálního centra Klinika. Starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová se rozhodla na jednání tohoto zastupitelstva pozvat i ministra financí pana Andreje Babiše a ministra vnitra pana Milana Chovance.

Vedení MČ Prahy 3 považuje svolání mimořádného zastupitelstva za snahu sdružení ŽNS politicky se zviditelňovat na situaci, kterou radnice Prahy 3 nezpůsobila a nemá právo jakkoliv ovlivňovat.

Budova v Praze 3, Jeseniova č. 60 není ve vlastnictví Prahy 3, ale ve vlastnictví státu a právo hospodaření vykonává ÚZSVM, který je podřízen ministerstvu financí. Jedinou, kompetentní osobou pro jednání s uživateli Kliniky je tedy ministr financí Andrej Babiš, kterého starostka Vladislava Hujová pozvala na zasedání zastupitelstva.

S odkazem na Souhrnnou situační zprávu na téma extremismus, kterou v loňském roce zpracoval odbor bezpečnostní politiky ministerstva vnitra, zabývající se mimo jiné děním okolo centra Klinika, starostka Prahy 3 pozvala na jednání zastupitelstva také ministra vnitra Milana Chovance.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient