Swardman podporuje emisní limity u sekaček na trávu

Swardman podporuje emisní limity u sekaček na trávu

  • Český výrobce sekaček, který podporuje emisní limity u sekaček na trávu
  • Japonský výrobce motorů Kawasaki je na nové normy precizně připraven
  • Nízké emise, nízký hluk, nízká spotřeba – výhody českého výrobce sekačekEdwin-hi

Český výrobce vřetenových sekaček uklidňuje rozjitřené emoce kolem Nařízení Evropského parlamentu a rady o požadavcích vztahujících se na mezní hodnoty emisí a schválení typu spalovacích motorů v nesilničních pojízdných strojích. Toto nařízení není určitě zaměřeno na české výrobce sekaček na trávu a nezpůsobí jim žádné komplikace. Společnost Swardman chápe toto nařízení jako zaměřené primárně na stavební stroje a manipulační techniku, tedy na nesrovnatelně větší producenty emisí než jsou malé zahradní sekačky.

„Naše sekačka Swardman je vybavena nízko emisním motorem Kawasaki, takže naše stroje splňují nové nařízení již nyní,“ říká Tomáš Šena, trávníkář a spoluzakladatel české společnosti Swardman. „Díky japonské pečlivosti splňuje námi používaný motor FJ100D nové emisní normy již několik let. Snažíme se, aby naši zákazníci zažívali při kosení trávníku maximální komfort, což určitě není vdechování nadměrného množství výfukových spalin (např. oxidu uhelnatého). Naše sekačky jsou na nové normy připraveny a zpřísnění jenom vítáme. I tímto chráníme zdraví našich zákazníků.“

Swardman vybral pro své sekačky špičkové motory Kawasaki právě kvůli japonské pečlivosti. Použitý motor FJ100D je kromě nízkých emisí i mimořádně tichý. Výkon motoru je 1,9 kW, což představuje reálnou spotřebu benzinu Natural méně než 0,5 litru na hodinu provozu.

Společnost Swardman je přesvědčena, že nové nařízení Evropského parlamentu a rady není absolutně namířeno proti uživatelům domácích sekaček a jejich uživatelům, ani proti výrobcům sekaček na trávu. Seriózní výrobci sekaček používají osvědčené a renomované značky motorů, jakou jsou například Kawasaki, Honda, Briggs&Stratton. Tito výrobci o připravované emisní normě vědí dlouho, a proto se stihli s předstihem dobře zařídit. Jiné to může být u čínských značek.

Dbát o zdraví svých zákazníků a čistotu a krásu životního prostředí jsou základní principy, které jsou zahrnuty v Etickém kodexu Swardman.

 

www.swardman.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient