Toranomon Hills se rozvíjí ve světové obchodní centrum

Toranomon Hills se rozvíjí ve světové obchodní centrum

Společnost Mori Building představila tři sanační projekty rozvoje sahající až do roku 2020 a dále

Společnost Mori Building, přední developerská společnost zaměřená na městskou krajinu, dnes zveřejnila návrhy rozsáhlých rekonstrukčních projektů zahrnujících výstavbu tří výškových budov kolem stávající budovy Toranomon Hill. Tyto plány změní oblast v živější, globálně přístupné obchodním centrum, které bude lákat jednotlivce i podniky z celého světa k životu, práci a zábavě v Toranomonu.

Tato inteligentní tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní verzi najdete zde:http://www.businesswire.com/news/home/20160412006906/en/

Urychlení transformace Toranomonu

V nadcházejících letech postaví společnost Mori Building kolem stávající budovy Toranomon Hills, která byla otevřena v červnu 2014, tři nové výškové budovy pro smíšené využití s prozatímními názvy Toranomon Hills Business Tower, Toranomon Hills Residential Tower a Toranomon Hills Station Tower.

Po dokončení dosáhne celková plocha areálu Toranomon Hills zhruba 7,5 ha, a to včetně čtyř výškových budov Toranomon Hills, nových dopravních stanic, silnic a zeleně. Celková podlahová plocha bude asi 800 000 m2, což je přibližně ekvivalentní k ploše Roppongi Hills, a to včetně asi 300 000 m2 kancelářských prostor a 26 000 m2 maloobchodních prostor. Součástí areálu bude rovněž nová stanice metra na Hibiya Line a nová stanice rychlé autobusové dopravy (BRT, Bus Rapid Transit), která propojí centrální Tokio s oblastí zálivu.

Sanační projekty společnosti Mori v Toranomonu v této oblasti již přinesly hmatatelné výsledky. Očekává se, že těmito novými projekty se rozvoj ještě urychlí. Od slavnostního uvedení stávající budovy Toranomon Hills vyskočily ceny pozemků zhruba o 34,4 procenta, a počet lidí využívajících stanici Toranomon se zvýšil o 7 procent. V samotném komplexu Toranomon Hills mají být vytvořeny rozsáhlé kancelářské prostory. Očekává se, že tento rozvoj ztrojnásobí počet lidí pracujících v areálu na 30 000. Kromě toho, společnost Mori a další developerské firmy plánují v průběhu příštích 10 let přidat v širší oblasti Toranomon více nových kancelářských prostor, než kolik přibylo během posledních 30 let.

Dále se očekává, že počet obyvatel v této oblasti se zvýší díky obytné budově Toranomon Residential Tower, která poskytne zhruba 600 bytových jednotek. Součástí projektu je i kultivace rozsáhlých zelených ploch, jejich ž současná rozloha se více než zdvojnásobí z 6 000 m2 na 15 000 m2. Tím se vytvoří síť zeleně, která bude spojovat Toranomon Hills se sousedním svahem Mt. Atago a komplexem Atago Green Hills, a tak vytvoří osvěžující a ekologický charakter ostrova.

„Město a jeho lidé se potřebují neustále vyvíjet, aby rostla přitažlivost města lákající kreativní jednotlivce a podniky z celého světa,“ řekl Shingo Tsuji, generální ředitel společnosti Mori Building. „Věříme, že komplex Toranomon Hills bude i nadále katalyzátorem ekonomických, kulturních a ekologických změn, a že bude vytvářet prostor pro centrum mezinárodního obchodu, který oživí a posílí Tokio jako celek.“

Integrované smíšené využití výškové budovy a nové stanice vytvoří „bránu do Tokia“

Společnost Mori má pro tento projekt vizi několika struktur tvořících koncepčně harmonický celek, který bude elegantně integrován se všemi možnostmi dopravy, a přetvoří Toranomon na bránu do Tokia a centrum mezinárodního obchodu.

„Věříme, že lidé mají sílu změnit město. Na základě naší jedinečné urbanistické koncepce vertikálních zahradních měst, která přináší inteligentní využití ultra vysokých konstrukcí a podzemních prostor, zvyšuje účinnost infrastruktury a integruje různé městské funkce, usilujeme o přetvoření Toranomon Hills nejen na místo pro podnikání, ale také na společenství, které spojuje a živí různorodé lidi, kteří se zde sešli“, řekl Shingo Tsuji.

Toranomon Hills Business Tower poskytne do roku 2019 zhruba 94 000 m2 kancelářských prostor. Ve výškové budově se 36 patry bude umístěno Inovační centrum, které nabídne kancelářské prostory, salonky a konferenční místnosti pro vlastníky rizikového kapitálu a nové divize pro rozvoj podnikání špičkových firem. Aby společnost Mori zajistila prvotřídní propracovanost návrhu, angažovala pro vypracování vnějšího designu německého architekta Christopha Ingenhovena, a designem interiéru maloobchodních zařízení pověřila předního japonského návrháře interiérů Masamichiho Katayamu.

Výšková budova pojme novou stanici rychlé městské autobusové dopravy, která bude spojovat centrum Tokia s oblastí zálivu, a různé prostory pro olympijské a paralympijské hry v Tokiu 2020. Dále bude zahrnovat nový autobusový letištní terminál Limousine, který spojí Toranomon s mezinárodním letištěm v Tokiu. Rychlá městská autobusová doprava přepraví 3 000 lidí za hodinu, a očekává se, že bude sloužit během her jako důležitý způsob dopravy pro mezinárodní sportovce i diváky.

Obytná budova Toranomon Hills Residential Tower poskytne do roku 2019 zhruba 600 prvotřídních ubytovacích jednotek, čímž se celkový počet jednotek v komplexu Toranomon Hills zvýší na 800. V reakci na potřeby dlouhodobých zahraničních návštěvníků bude 56-patrová výšková budova nabízet velké ubytovací jednotky a apartmány v západním stylu s vlastní koupelnou, lázně a fitness centrum, péči o děti a 24-hodinovou dvojjazyčnou recepci. Interiér navrhne Tony Chi, návrhář z New Yorku, který je autorem návrhů Grand Hyatt a Andaz v Tokiu. Christoph Ingenhoven navrhne vnější design této výškové budovy, a zajistí harmonickou rovnováhu s přilehlou obchodní budovou Toranomon Hills Business Tower a stávající budovou Toranomon Hills.

Toranomon Hills Station Tower bude představovat jedinečnou spolupráci kombinující víceúčelovou výškovou budovu postavenou společností Mori s novou stanicí metra vytvořenou společností Urban Renaissance Agency. Výšková budova bude zahrnovat novou stanici metra Hibiya Line, která by měla zahájit částečný provoz v roce 2020, a vyvýšenou otevřenou plochu se zelení spojující budovu se zbytkem komplexu prostřednictvím stávajících Toranomon Hills. Originální styl integrovaného rozvoje společnosti Mori Building poskytne prostředí naplněné uklidňující zelení, a tím zpříjemní pohyb návštěvníků, pracovníků a obyvatel po areálu a přes město. Projekt navrhnou společně ředitel společnosti OMA Shohei Shigematsu a zakládající ředitel Rem Koolhaas. Specifikace pro budovu Toranomon Hills Station Tower se stále dokončují, a otevření se plánuje na rok 2022.

Pro pozemní dopravu budou Toranomon Hills i nadále poskytovat snadný přístup k Loop Road No. 2, což je klíčová meziměstská trasa, která povede od Shimbashi do Toyosu. Poslední úsek bude dokončen do roku 2020 připojením zařízení přímo k rychle se rozvíjející oblasti tokijské zátoky.

Do budoucna hodlá společnost Mori Building realizovat v souvislosti s těmito třemi výškovými budovami celkem deset projektů rozsáhlé rekonstrukce v Toranomonu a okolních oblastech.

Další informace a obrázky / video ke stažení:

www.mori.co.jp/dl/image.zip

www.mori.co.jp/dl/video.zip

Sledujte oficiální video na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=SuzeIhU47Yc

O společnosti Mori Building

Společnost Mori Building Co., Ltd. se sídlem v Tokiu vytváří převratné koncepty městského bydlení v celém Japonsku a zbytku Asie. Jako jedna z předních japonských developerských společností v odvětví městské krajiny se Mori Building zabývá městskou sanací, leasingem nemovitostí a poradenstvím v oblasti správy pro zábavní komplexy, kanceláře a prvotřídní obytné prostory. Jako příklady lze uvést komplex Roppongi Hills v Tokiu a Shanghai World Financial Center. Společnost Mori Building byla založena v roce 1959. Navštivte stránky www.mori.co.jp/en.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient