Mistrovství Evropy v karambolovém kulečníku

Mistrovství Evropy v karambolovém kulečníku

V termínu 22. až 24. dubna se Praze na Žižkově v budově Sokola uskuteční finále Mistrovství Evropy týmů v klasických disciplínách. Pořadatelem této akce jsou kluby BC Vítkov Prague a TJ Sokol Žižkov ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem a záštitou Evropské billiardové federace (CEB).

Do Prahy se sjede celkem šest nejlepších evropských týmů. Týmy jsou tříčlenné a každý hráč týmu hraje jednu disciplínu. Buď kádr 47/2, kádr 71/2 nebo jednoband.

Domácí tým BC Vítkov je obhájce titulu z minulé sezony a znovu nastoupí ve složení Marek Faus, Eddy Leppens a Wolfgang Zenkner.

Mimo silného domácího týmu se do Prahy sjede celá řada velkých jmen technických disciplín. Namátkou mistr světa v jednobandu Holanďan Jean-Paul de Bruijn, belgický kádrový specialista, několikanásobný mistr Evropy Patrick Niessen, nejlepší juniorský hráč součastnosti Holanďan Sam van Etten a také plejáda silných francouzských hráčů

Turnaj začne v pátek 22. dubna v 15:30 slavnostním zahájením. V pátek jsou na programu dvě kola skupinové části turnaje. V sobotu se dohraje skupinová část čtyřmi koly. V neděli se turnaj dohraje semifinálem a finálem.

Vstup zdarma.

Více na http://www.bcvitkov.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient