Víte, jak vybrat paletový vozík?

Sháníte do provozu paletový vozík? Máte představu, jak by měl vypadat a kde ho koupit, případně kde si pořídit další manipulační techniku (retraky, rudly a další příslušenství) do logistického areálu?

Výběr paletového vozíku

Paletové vozíky představují dopravní prostředky, které se využívají především ve skladech či podobných prostorách. Jak už jejich název napovídá, slouží k manipulaci s paletami. Jde o základní manipulační techniku.palletjack-1223443_960_720

Paletové vozíky se liší různými parametry. Výběr konkrétního zařízení tak přizpůsobte vašim požadavkům, tedy účelu použití. Podle něho rozlišujeme různé druhy paletových vozíků – nůžkové, s váhou, s rychlozdvihem, vysokozdvižné atd.

Určitě se zaměřte na výběr té správné nosnosti. Dále se soustřeďte na vidle – tu část vozíku, jež manipuluje s paletami. Budete-li zařízení používat v omezeném prostoru, volte zkrácené vidlice. Rozdílná je i jejich šíře.

Promyslete také, jak často budete vozík používat, ale i to, po jakém povrchu se chystáte jezdit. Tomuto aspektu přizpůsobte výběr koleček. Mohou být gumová, nylonová či polyuretanová. Budete-li jezdit po hladkém a rovném povrchu, nepoužívejte gumová kola.

Nejen paletové vozíky

Už máte představu, jak by měl váš paletový vozík vypadat? Teď už jen vybrat kvalitní výrobek u seriózního prodejce. Oblíbenou firmou poskytující tato zařízení je Semat HB. Poskytuje i další manipulační techniku využívanou v logistice – retraky, rudly a další příslušenství.

Paletové vozíky nabízí uvedená společnost ve standardním základním provedení a s vybavením. Najdete stroje do různých provozů. Sháníte-li vhodný model do chemického, potravinářského či vlhkého provozu, pořiďte si stroj v nerezovém provedení.

Chcete ušetřit? Podívejte se na paletový vozík bazar. Ať už chcete novou či bazarovou manipulační techniku, Semathb.cz je tou vhodnou internetovou stránkou pro váš nákup.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient