Lékařské vyšetření se neobejde bez fonendoskopu. Zvláště u dětí je návštěva lékaře stresující záležitostí. Proč nedat prohlídce neformální nádech díky stylovým fonendoskopům?
K čemu slouží?
Fonendoskop, nástupce stetoskopu, se používá pro poslech plicních zvuků, srdečních ozev a ke sledování střevních pohybů. V kombinaci s tonometrem slouží k měření krevního tlaku. Fonendoskop zvyšuje intenzitu zvuku, proto lékař dokáže lépe odlišit jednotlivé zvuky těla. Najde uplatnění v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.
Na jakém principu funguje?
Rozšířená zvoncovitá část fonendoskopu, jež se přikládá na tělo pacienta, je vybavena pružnou membránou. Ta dokáže zachytit sebemenší zvuky a kmity. Ty se poté přenáší pryžovými nebo plastovými hadičkami do sluchátek v uších lékaře. Uzavřený prostor hadiček zvuky zesiluje a zároveň blokuje ruchy z okolí.
Stylová barevnost
Již jsou pryč doby, kdy lékaři a zdravotní sestry nosili sterilní uniformy bílé či světle modré barvy. Proč se neoblékat stylově i v nemocnicích a zdravotnických zařízeních? Jednoznačně to má pozitivní vliv na psychiku nejen dětských pacientů. Jednotlivé kusy oblečení je možné originálně kombinovat, a navíc se dají jednoduše sladit právě s fonendoskopem.
Široká nabídka
Kvalitní fonendoskopy jsou buď jednokanálové, nebo dvoukanálové. Můžete vybírat z mnoha barevných odstínů, mezi nimiž naleznete růžovou, fialovou, modrou, zelenou, červenou a oranžovou. Barevné provedení se netýká pouze dětských fonendoskopů, nýbrž také přístrojů pro vyšetření dospělých.
Co ještě umí?
Fonendoskopy na těle pacienta nestudí, protože jsou poslechové kroužky potaženy plastem. Snímač je vyroben z kvalitní nerezavějící oceli. Fonendoskopy se dále se vyznačují vysokou akustickou citlivostí a mají laditelné membrány.