Výstava pro děti na Hradě z restitučních důvodů zrušena

Výstava pro děti na Hradě z restitučních důvodů zrušena

Vážené dámy, vážení pánové, partneři a přátelé,

s velkým politováním Vás musíme informovat, že vzdělávací výstavu nejen pro děti a Hravé architekty s názvem Architektura pro Korunu, která se měla původně konat ve dnech 13. 5. – 10. 10. 2016 v Jiřském klášteře Pražského hradu, není možné uspořádat. Výstava byla pojata jako procházka po gotickém městě. Aby děti výstavou jen nebloudily, měl se jich hned na začátku ujmout architekt Karla IV., Petr Parléř. Jednotlivé výstavní expozice byly tvořeny kulisami, modely, artefakty, panely s informacemi a obrázky. Cílem výstavy bylo seznámit děti s dobou, lidmi, uměním, architekturou a životem v době vlády Karla IV., s osobností Karla IV. i jeho rodinou a politikou.

Výstava měla proběhnout v rámci souboru výstav k oslavám 700. výročí narození Karla IV. a neuskuteční se vzhledem k tomu, že opakovaně nedošlo v rámci restituce k předání areálu Jiřského kláštera novému vlastníkovi, Náboženské matici.

Dovolte mi tímto, abych jménem svým i celého týmu a odborných spolupracovníků poděkoval všem partnerům za upřímnou snahu a podporu příprav této výstavy pro děti. Přípravy ve spolupráci se Správou Pražského hradu probíhaly více než rok. Na výstavě se podílelo více než 50 institucí, krajů, měst, galerií a muzeí z České republiky i ze zahraničí.

Součástí výstavy měl být mezinárodní projekt Hravý architekt 2016 a výstava dětských prací, do kterých se zapojilo přes 300 žáků ze základních škol z celé České republiky, 750 žáků z 15 států celého světa. Na Pražském hradě se mělo zúčastnit projektu doposud registrovaných 330 žáků, kteří se na návštěvu výstav, dílen a ateliérů v Jiřském klášteře velmi těšili.

Snahou organizátorů bude pro tento výjimečný projekt najít adekvátní prostor, výstavu uskutečnit a nejen naše Hravé architekty nezklamat.

Tímto Vás chci požádat, abyste nám zachovali přízeň.

V Praze dne 12. 5. 2016, Ing. Petr Ivanov, ředitel CAW a předseda HA

Kontakt:

Ing. Petr Ivanov, ředitel CAW a předseda HA

tel. +420 606 654 121

email:ivanov@architectureweek.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient