The Wall Street Journal čelí žalobě

The Wall Street Journal čelí žalobě za pomluvu ze strany vysoce postaveného venezuelského představitele, zastoupeného právní kanceláří Elia Pereze

Mateřským společnostem The Wall Street Journal, tedy Dow Jones & Company, Inc. a News Corp., byly tento týden zaslány dokumenty ve věci žaloby za pomluvu, a to ze strany vysoce postaveného venezuelského politika Diosdada Cabello-Rondóna, který tvrdí, že byl očerněn v článku v novinách z 18. dubna, který ho spojoval s pašováním drog a praním špinavých peněz.

Cabello, zástupce předsedy vládnoucí Spojené socialistické strany Venezuely a dočasný prezident země během nezdařeného puče v roce 2002 tvrdí, že článek „Venezuelští vládní představitelé podezřelí z toho, že ze země udělali globální kokainové doupě“, použil nejmenované zdroje k nesprávným tvrzením, že je „největším cílem“ vyšetřování amerického ministerstva spravedlnosti kvůli pašování drog a praní špinavých peněz. Obvinění také tvrdí, že nařčení spojující ho se spuštěním velké kokainové dodávky z venezuelského poloostrova Paraguaná byla lživá a nactiutrhačská.

„Obžalovaní nezískali žádné informace o údajném zapojení Cabella do této zásilky od nikoho, kdo byl zapojen do oficiálního vyšetřování,“ uvedl Elio Perez, Cabellův obhájce.

Dále Perez uvedl, že článek v The Wall Street Journal s podtitulem „americké vyšetřování se zaměřuje na druhého nejvlivnějšího politika Diosdada Cabella a několik dalších v podezření z pašování drog a praní špinavých peněz,“ vyvolala lavinu publikování nařčení, které jsou předmětem žaloby, v jiných amerických a mezinárodních pobočkách.

„Pan Cabello je vážený venezuelský politik a vojenský vůdce, který věrně sloužil své zemi a jeho lidu desítky let,“ uvedl Perez. „Nařčení ohledně jeho zapojení do závažných trestných činů jsou neuvážená, chybná a poškozují ho v jeho profesi jakožto veřejného činitele.“

Žaloba tvrdí, že společnosti Dow Jones a News Corp. učinily lživá prohlášení se skutečně zlou vůlí, „s vědomím, že tvrzení jsou lživá nebo neuváženě nepotvrzená, zda jsou lživá či nikoliv“. Dále prohlašuje, že domnělá nepravda se nevztahuje na Cabellovy úřední pozice ve Venezuele a míru „minimálního zanedbání“.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient