SVS nařídila vrátit zpět do Polska více než osm tun kuřecího kebabu

SVS nařídila vrátit zpět do Polska více než osm tun kuřecího kebabu

Státní veterinární správa (SVS) na základě kontroly v místě určení zásilky v obci Vranovice v Jihomoravském kraji pozastavila více než osm tun drůbežího polotovaru k přípravě kebabu. Při kontrole byly zjištěny vážné nedostatky ve značení zboží. U více než poloviny mraženého masa označeného jako „Halal“ nedokázal příjemce zásilky doložit jeho původ. Zásilka bude vrácena zpět výrobci. O pokutě rozhodne správní řízení. Za zjištěná porušení hrozí dle platné legislativy pokuta ve výši až jeden milion korun.

V mrazírenském skladu společnosti Kebab expres s.r.o. ve Vranovicích provedla SVS dne 2. 6. 2016 kontrolu zaměřenou zejména na plnění povinností souvisejících se sledovatelností potravin.

Během kontroly byla zjištěna řada nedostatků. V údajích o složení výrobku nebyly odlišeny alergeny od ostatních vyjmenovaných složek. Na obale také nebylo uvedeno datum zmrazení a chyběla informace o tom, že se výrobek po rozmrazení nemá opětovně zmrazovat, a také informace, že je polotovar před spotřebou nutné důkladně tepelně upravit. U více než 4,6 tuny výrobků navíc nedoložil příjemce žádný doklad o jejich původu. Z výše uvedených důvodu bude zboží vráceno zpět na adresu odesilatele. O vrácení zboží bude informován příslušný dozorový orgán v Polsku.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient