Zahřejte se u krbu

Během chladných večerů není nic příjemnějšího než se schoulit pod dekou s něčím dobrým k jídlu a pití. Příjemný zážitek se ještě více znásobí, pokud se můžete uvelebit u otevřeného ohně. Zřejmě je to pozůstatek nějakých dávných pudů lovce mamutů, ale pohled do ohně člověka prostě nějakým způsobem uklidňuje. Není tedy divu, že si čím dál více lidí pořizuje krby či krbová kamna.

Krby a krbová kamna

Existují klasické krby otevřené nebo uzavřené. Dalším typem topení s otevřeným ohněm je také obezděná krbová vložka nebo krbová kamna. Jejich konstrukce je většinou z plechu nebo litiny a mají prosklená dvířka. Záleží pak už jen na vkusu majitele, jestli je chce nechat obezdít či je ponechá v původním syrovém stavu.

Otevřený krb není do uzavřených prostor zcela ideální. Mnohem častěji tak zájemci sáhnou po krbové vložce. Velmi jednoduše lze říci, že se jedná vlastně o uzavřený krb. Při dalším výběru záleží už jen na vás, zda si pořizujete pouze krb, u kterého budete trávit klidné večery, nebo pomocí něj chcete vytápět celou domácnost. Podle toho se poté rozhodujte nad výkonem. Důležitý je také samotný vzhled. Nejčastěji se pro obklad krbů používají různé nerosty. V klasické nabídce najdete luxusně vypadající žuly a mramory i přímořským dojmem působící pískovec. Záleží už jen na vás, zda budete chtít krb doladit do detailu i dřevěnými římsami.

Stavbu krbu nechte na odborníkovi

Pokud i vy toužíte trávit zimní večery v teple a s pohledem do plápolajícího ohně, je potřeba, abyste si uvědomili, že stavba krbů je poněkud složitější. Rozhodně je lepší nechat vše na skutečných odbornících. Proč si nenechat postavit krb přesně podle vašich požadavků a přání na klíč? Krby Praha vám navrhnou krb či kamna pro jakýkoliv interiér. Můžete tak mít zcela moderní celoskleněný krb či tradičně vypadající kamna vhodná pro chalupy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient