O krásný úsměv je potřeba pečovat

Zuby mají velký vliv na to, jaký děláte první dojem, ovšem neslouží jenom pro parádu. Až s přibývajícím věkem a zvyšujícím se počtem problémů si většina lidí uvědomí, jaké všechny benefity zdravý chrup přináší. Buďte chytřejší a začněte se o něj starat, dokud máte ještě čas.

Pokud si myslíte, že vám stačí čistit si zuby dvakrát denně, jste na omylu. Svému chrupu byste měli věnovat trochu více péče. Pravidelné návštěvy zubní ordinace a poctivé čištění představují jen začátek. I když právě tady obvykle leží největší kámen úrazu.

Zubaře byste se neměli bát

 MUDr. Jakub Smrček
MUDr. Jakub Smrček

Obrovskou roli ve zdraví chrupu hraje výběr zubního lékaře. Dentista by měl být ochotný se vždy domluvit na dalším postupu a neměl by vás děsit. Máte-li malé děti, zauvažujte raději přímo nad dětským zubním lékařem. Takovou službu pro nejmenší nabízí například zubní ordinace Praha MUDr. Jakuba Smrčky.

A čistíte si zuby vůbec správně?

Ne každé čištění má správný efekt. Na kartáček byste neměli tlačit, kromě obyčejného kartáčku si určitě pořiďte ještě ten mezizubní a také zubní nit. Ale i kdybyste se sebevíc snažili, některých nečistot se sami prostě nezbavíte. Se zubním kamenem, pigmentací a plakem si lépe poradí dentální hygienistka. Dentální hygiena Praha je dostupná každému, přihlásit se můžete kamkoliv uznáte za vhodné, ale mnoho zubních ordinací má svou hygienistku. Pokud vám ji váš zubař nedoporučí, zkuste se poptat.

S umělými zuby nejsou žádné problémy

Jenže to je asi tak jediná jejich výhoda. Samozřejmě by mělo být ve vašem zájmu si co nejdéle udržet vlastní chrup. Nicméně jsou situace, kdy to už prostě nejde. V takovém případě nezoufejte, dnešní technologie jsou už tak pokročilé, že nikdo téměř nepozná, zda máte zubní implantáty, nebo vlastní chrup. Zavedení titanových šroubů do čelistní kosti zní sice děsivě, ale jedná se o zcela běžnou operaci, která je pod vedením odborníka hotová za hodinku a půl.

K dokonalému úsměvu si snadno dopomůžete

Dnešní věda pokročila tak daleko, že je možné zářivý úsměv vykouzlit takřka komukoliv. Stačí mít dostatek financí a najít kvalitního dentistu. Dobrý zubař Praha vám jistě poradí, co by se ohledně vašeho chrupu dalo zlepšit. Velmi jednoduché, a přitom efektivní řešení představuje například bělení zubů Praha. Provádí se buď v ordinaci, nebo doma s využitím fóliových chráničů, které zubař zhotoví.

Pěkný chrup může být v dnešní době téměř kdokoliv. Bez vlastního přičinění to ale nepůjde. Začněte třeba tím, že si najdete dobrého zubaře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient