Zájem o komerční prostory v Praze roste: seženou podnikatelé ještě kanceláře?

“Sem už se vážně nevlezeme. Naše firma potřebuje prostor, aby mohla růst a zvyšovat zisk.” Takové myšlenky možná běží hlavou nejednomu úspěšnému podnikateli, který přemýšlí, jak vyřešit neutěšenou situaci se sídlem firmy. Řekněte dost tísnění se v malých kancelářích a zjistěte, kde v Praze najdete nové prostory pro svoje podnikání.www.24zpravy.cz_finep_cz_01

Asi nikoho nepřekvapí, že volných komerčních prostor ubývá v České republice nejrychleji právě v hlavním městě. Volné kanceláře jsou stále k mání, ale výběr se velmi rychle zužuje.

Prodej komerčních prostor v Praze: Letos už moc na výběr nebude

Podle Idnes.cz bylo v pololetí v Praze volných jen něco málo přes 12 % komerčních prostor a na novou výstavbu by se letos podnikatelé neměli moc těšit. O místo se navíc musí dělit i se zahraničními investory, které Česká republika láká stále více – i díky zlepšující se ekonomické situaci.

Jedny z posledních volných prostor najdou zájemci v Harfa Parku v Nových Vysočanech – k mání jsou zatím prostory o rozloze od 20 do přibližně 90 metrů čtverečních.

Podnikatelé vidí jako hlavní výhodu Harfa Parku rostoucí oblibu mezi mladými lidmi, kteří tam stále častěji hledají i bydlení. Počet nových obyvatelů oblasti brzy překoná 5 tisíc lidí.

www.24zpravy.cz_finep_cz_02Prodej komerčních prostor v Praze ovšem komplikuje i fakt, že podnikatelé často nenacházejí přesně to, co hledají. Než se ale rozmyslí, místo už jim zabere někdo jiný. Pokud potřebujete ještě letos nové místo pro svůj obchod nebo třeba kancelář, raději nenechávejte výběr na poslední chvíli.

Prodej bytů a domů v Praze: situace je pro kupující příznivější

Pokud sháníte byt nebo dům, můžete být o poznání klidnější. Nové byty si aktuálně pořídíte třeba v pražských Stodůlkách, Štěrboholech, Proseku, Hostivaři i na Vysočanech. Na prodej bytů v Praze narazíte v dobře vybavených oblastech, kde za chvíli dojdete na metro i do obchodu.

Prodej rodinných domů v Praze je stále více žádaný – pokračuje tak trend, který odstartoval už loni. Na nové domy narazíte třeba ve Stodůlkách nebo Štěrboholech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient