Záře Vivid Sydney zahltila město

Záře Vivid Sydney zahltila město

Největší světový festival světla, hudby a myšlenek začíná v Sydney

Galerie fotografií z Vivid Sydney je přístupná zde

Video v TV kvalitě je přístupné zde

Sydney v Austrálii bylo v pátek večer zahaleno barvami, kdy více než 90 světelných instalací rozzářilo město při příležitosti každoročního festivalu Vivid Sydney projekcí pestrobarevného umění na světoznámých památkách, jako jsou Sydney Harbour Bridge, Sydney Opera House a po celém městě. Festival Vivid Sydney byl oficiálně zahájen 27. května a bude trvat 23 nocí do 18. června 2016.

Celý mediální obsah můžete stáhnout na:http://www.prnasia.com/mnr/vividsydney_201605.shtml

Video – http://static.prnasia.com/pro/media/201605/vividsydney/video.mp4

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160527/372902

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160527/372903

Vivid Sydney je největší světový festival světla, hudby a myšlenek. Více než 150 umělců ze 23 zemí vytvořilo světelné instalace a projekce, které se objeví ve více než osmi okrscích Vivid Sydney na území města Sydney. Vivid Sydney nabídne také 195 hudebních produkcí Vivid Music a během přednášek a fór Vivid Idea se představí více než 500 přednášejících.

Předseda vlády státu New South Wales pan Mike Baird uvedl: „Dnes večer navštívily tisíce osob Sydney, aby byly svědky úžasného momentu rozzáření festivalu Vivid. Dalších 23 nocí budou největší památky města Sydney ozářeny symfonií barev a pohybu a přilákají návštěvníky z celého světa. Vivid je kreativní festival pro globální publikum a jeho popularita je zřejmá z počtu 1,7 milionu návštěvníků, kteří se zúčastnili loňského festivalu.“

Letošní festival Vivid Sydney bude oslavovat kulturu domorodých Australanů projekcí domorodých písní a tanců, které se budou objevovat na plachtách světoznámé opery Sydney Opera House. Spektakulární animace představují práci šesti známých domorodých umělců, kterými jsou: Karla Dickens, Djon Mundine OAM, Reko Rennie, Gabriella Possum Nungurrayi, Donny Woolagoodja a také Gulumbu Yunipingu. Domorodé písně a tance (Songlines), které vznikly za spolupráce vládní agentury Destination NSW a opery Sydney Opera House, jsou přímým zobrazením spirituality a kultury prvních obyvatel Austrálie, znázorňujícím propojené systémy sdílení a obchodní cesty, které se vinou časem a dobou, po zemi a na nebi.

S dalšími hlavními 3D projekcemi, které se objeví na fasádách muzea umění Museum of Contemporary Art Australia, a budovy Customs House představuje festival Vivid Sydney město Sydney jako uzel kreativního průmyslu s nejpokročilejšími světovými technologiemi a designem, který je využit k vytvoření úchvatné podívané se světly.

Show Laser-Dragon Water-Theatre v přístavu Darling Harbour představuje první světovou vodní obrazovku, která je připevněna k robotickému ramenu o délce 13 metrů, které se pohybuje vysoko nad padesáti šesti fontánami. Show o názvu Laser-Dragon Water-Theatre obsahuje čtyři vodní obrazovky s video promítáním, na kterých budou promítáni tanečníci, kteří budou tančit k hudbě vytvořené skupinou The Presets. Návštěvníci budou uchváceni čtyřiceti vertikálními fontánami o výšce 20 metrů, šestnácti pohyblivými fontánami o výšce 25 metrů, dvaceti ohňovými plameny o výšce 15 metrů a deseti silnými lasery. V jiném světě, poprvé v přístavu Darling Harbour, si návštěvníci budou moci oskenovat a promítat svůj obličej na vodní obrazovce díky technologii Intel RealSenseTM.

Světoznámý přístav Sydney Harbour bude světu ukázán prostřednictvím mostu Sydney Harbour Bridge, který bude osvětlen 1 640 svítivými trubicemi obsahujícími 72 000 jednotlivých diod LED a 6 700 jednotlivými diodami LEDS ve 140 bubnech jako součást instalace Dress Circle, která návštěvníkům umožňuje doslova ovládat zabarvení mostu Sydney Harbour Bridge. Trajekty přístavu Sydney Harbour budou také osvětleny až 1 480 metrů dlouhou LED páskou, aby jim osvětlovala cestu napříč přístavem.

Festival Vivid Sydney se ve městě rozprostírá stezkou Vivid Light Walk, která má počátek u Sydney Opera House a prochází přístavní stranou zahrad Royal Botanic Gardens, které oslavují své 200. výročí, a po nábřeží pokračuje k zátoce Walsh Bay. Iluminace a projekce se objeví na obchodní pěší zóně Martin Place, v přístavu Darling Harbour, na australském národním mořském muzeu Australian National Maritime Museum a v první zastřešené oblasti festivalu Vivid Sydney, středisku kultury a umění The Galeries v centrální obchodní zóně města. Okrsky Central Park a Chatswood se také stanou místem pestrého nočního života, stejně jako Taronga Zoo, kde budou osvětlené lucerny představovat hlavní živočišné druhy na oslavu 100. výročí této zoologické zahrady.

Generální ředitelka vládní agentury Destination NSW a výkonná producentka festivalu Vivid Sydney paní Sandra Chipchase, uvedla: „Festival Vivid Sydney opět nabízí jako součást Vivid Light pozoruhodnou techniku a umění, které nebyly dosud ve světě viděny. Náš největší program Vivid Sydney v historii nabídne úžasnou řadu hudebních produkcí, od punk rockerů po světové hvězdy, místních vzestupujících talentů, legend kabaretu a dalších. Toto bude doprovázeno odlišným programem narušitelů sociálních trendů, včetně přednášejících, jako jsou Jenji Kohan, Spike Jonze, Beau Willimon a Margaret Zhang, kteří se představí jako součást série přednášek a fór Vivid Ideas. Festival Vivid Sydney 2016 je skutečnou oslavou inovace a kreativity.“

Organizátoři festivalu oznámili, že součástí hudebního programu Vivid Music bude exkluzivní DJ produkce mezinárodní popové hvězdy Boy George, která se bude konat 12. června 2016 v Cafe Del Mar v okrsku festivalu Vivid Sydney v přístavu Darling Harbour. Bude to jediná DJ produkce Boy George v Austrálii.

Festival Vivid Sydney vlastní, řídí a produkuje státní turistická agentura Destination NSW. V roce 2015 přilákal 1,7 milionu návštěvníků a místní ekonomiku obohatil o 63 milionů USD, které zde návštěvníci vydali.

Video záznam dnešních světel bude přístupný nahttp://vividsydney.com/media-centre.

Celý mediální obsah včetně obrázků v kvalitním rozlišení a záznamu ve vysílací kvalitě můžete stáhnout na http://vividsydney.com/media-centre.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient