Zařiďte si obývací pokoj po svém

Zařiďte si obývací pokoj po svém

Někdy při zařizování svých bytů trochu tápeme a nemusí jít jen o obývací pokoj. Stylový obývací pokoj nynější doby může mít mnoho podob. Dnešní obývací stěna vypadá trochu jinak, než dřív. Není jednolitá, je více členitá a nápaditá. Obývací stěny jsou znovu v módě, s velkou slávou se opět vrací na scénu. Nejsou ale již tak mohutné jako dřív. Více jsou v kurzu i menší samostatné skřínky, televizní stolky, různé komody a police. Moderní obývací stěny nejsou tak robustní, jsou velmi odlehčené. Tvoří je celá škála otevřených skřínek a polic v různých velikostech a tvarech. Jsou také vyrobené z moderních materiálů.

Jak vybírat obývací stěnu?

Obývací stěna má být vybírána podle prostoru, který je v obývacím pokoji k dispozici. Je třeba vybírat podle zvolených barev interiéru i finančních možností. Typizovaná obývací stěna je jednoduchou a levnou variantou a její tvar je neměnný. Sektorová obývací sestava na rozdíl od ní skýtá celou řadu možností. Součástí mohou být skříňky, komody, vitríny, knihovny, otevřené police nebo televizní stolky. Zde je možná větší variabilita včetně dokoupení dalších dílů, které k sobě typově i barevně ladí.

Sedací soupravy a křesla

Základem obývacího pokoje je sedací souprava a těch je na trhu neskutečný výběr. Záleží na její velikosti, tvaru i barvě a taky materiálu. Sedací souprava je dominantním prvkem. Sedačka však nemusí být vybírána pouze podle zmíněného návodu. Jde také o dispozice pokoje, ale i o její pohodlí a dostatečný komfort. Je třeba se podívat i na její životnost a způsob údržby. Velice důležitý je materiál, čalounění, barvy, vzory a dekor, jaký má sedací souprava.

sedací soupravaK sedačce také patří křeslo a výběr je opět veliký. Může být osamoceno, nebo mohou být třeba dvě křesla v prostoru. A jejich tvary a provedení jsou opravdu různorodé, stejně jako dekory, materiály, barvy a čalounění. Interiérům dneška se meze nekladou, mohou mít neskutečně mnoho podob a to platí i pro křesla.

Ještě dříve, než začnete bezhlavě nakupovat, je dobré svůj obývací pokoj naplánovat. Jakmile si ujasníte barvu a styl, můžete pro inspiraci navštívit třeba Biano.cz. Ať už vyberete nábytek v jakémkoliv duchu, vždy velmi záleží nejen na jeho zvoleném designu, ale i na jeho praktickém využití. Jde o to skloubit krásu tvaru, efekt barvy a dekoru, s výbornou funkčností a vysokým komfortem.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient