Známé osobnosti podporují děti

Známé osobnosti podporují děti z dětských domovů

Významné osobnosti našeho společenského života se staly členy Výboru podporovatelů neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI. První jejich společné setkání proběhlo ve středu 27. 1. 2016 ve vinném baru Grand Cru. Kromě členů Výboru a celého týmu pracovníků neziskovky se setkání zúčastnili i dlouhodobí patroni organizace.

Členové Výboru podporovatelů se zakladatelkami organizace

Výbor podporovatelů si klade za cíl posilování povědomí veřejnosti o značce DEJME DĚTEM ŠANCI, její propagaci a vytváření nových příležitostí pro získávání finančních zdrojů na podporu této organizace, která pomáhá dětem z dětských domovů při vstupu do samostatného života. Členové Výboru, každý dle svých možností, se angažují celoročně osvětovým působením v rámci svých vlastních aktivit, účastí na akcích organizace, jednáních s potenciálními sponzory a spoluvytvářením široké sítě sympatizantů. Díky jejich podpoře bude mít více dětí jednodušší start po opuštění dětského domova.
O možnostech a formách pomoci se hovořilo na setkání, kam dorazilo 7 z 9 stávajících členů Výboru: operní pěvkyně Dagmar Pecková, lékař a moderátor doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., místopředsedkyně Českého statistického úřadu Ing. Eva Bartoňová, šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou Oldřich Sahajdák, lékařkaMUDr. Kateřina Cajthamlová, fotograf Jadran Šetlík a spisovatel Michal Viewegh. Personalistka Rostya Gordon-Smith a fotbalový reprezentant Daniel Kolář se nemohli setkání zúčastnit.

K příjemné diskusi se připojili i patroni organizace: dvojnásobná olympijská vítězkaBarbora Špotáková, herečka Lucie Benešová, plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. a bavič, zpěvák a moderátor Vláďa Hron.

Světoznámá operní pěvkyně Dagmar Pecková k členství ve Výboru podporovatelů říká: „Moje důvody zapojení a podpory organizace DEJME DĚTEM ŠANCI nejvíce vystihuje citát Adžána Čá: Rostoucí dítě je jako pnoucí víno, které se zachytí na nejbližším stromu. Nenásleduje žádný jiný strom nebo formu, bude to právě tento strom, jenž mu dá jeho tvar a směr. Roste-li tedy strom rovně nahoru, pak i víno poroste rovně a nahoru. Je-li strom pokřivený, i víno bude takové. Připojte se i Vy a pomáhejte se mnou dobré věci!“

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem z dětských domovů na území celé České republiky zejména při jejich osamostatňování. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě vyrůstající v dětském domově, které zájemce o podporu něčím zaujme, a to takovou formou, která je pro něj po lidské i finanční stránce přijatelná. V současné době má DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. navázánu spolupráci se 32 dětskými domovy ve všech krajích České republiky a ve svých projektech má průběžně zařazeno více než 250 dětí. Od roku 2011 podpořila více než 2,5 tisíce konkrétních dětí částkou téměř 13 milionů korun.

Více informací a seznam dětí, kterým můžete pomoci, najdete na webových stránkách http://www.dejmedetemsanci.cz

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. je členem AVPO – Asociace veřejně prospěšných organizací, která sdružuje organizace, mezi jejichž hlavní priority patří transparentnost a profesionalita při vykonávání veřejně prospěšné činnosti.

Kontakt:

Tereza Tkadlecová

zástupkyně ředitelky

tel.: 734 734 856

e-mail: tereza@dejmedetemsanci.cz

web: http://www.dejmedetemsanci.cz

FB: www.facebook.com/DejmeDetemSanci.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient