Zoo se dočká nového technického zázemí

Zoologická zahrada v Praze-Troji dál pokračuje v revitalizaci svých prostor. Po stavebních úpravách pavilonů exotických zvířat přišlo na řadu technické zázemí zahrady. V areálu během zhruba 12 měsíců vzniknou zbrusu nové technické dílny, sklad, archiv a šatny pro pracovníky oddělení životního prostředí, úseku údržby a technické pracovníky. Zakázku za necelých 24 milionů získala česká stavební firma VW WACHAL.

Veřejnou zakázku na 5. etapu výstavby zázemí vypsala Zoo Praha v říjnu loňského roku.

Hlavním důvodem pro stavbu nového technického zázemí je vymístění dílen údržby z inundačního území kvůli opakovanému zatopení jak v roce 2002, tak i v roce 2013. V konkurenci téměř dvaceti uchazečů zakázku nakonec získala česká stavební firma VW WACHAL, která v minulosti participovala například na rekonstrukci objektů ČVUT, postavila známou surf arénu v pražských Letňanech a centrum forenzní medicíny pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze.

„Součástí technického zázemí jsou také centrální šatny zaměstnanců, které jsou dnes situovány rovněž v zátopovém území. Byť je ochrana životů lidí i zvířat v případě velké vody stále na prvním místě, škody na technickém vybavení jsou po povodních vždy enormní a chod zahrady to citelně ochromí. Jsme velmi rádi, že pomůžeme pražské ZOO se s tímto problémem vypořádat,“ řekl k nové zakázce Ondřej Wachal, zástupce ředitele stavební společnosti VW WACHAL.

Nový objekt s technickými prostory vznikne v severní části areálu zahrady mimo území ohrožené povodní. Ve dvoupodlažní budově bude truhlárna, zámečnické dílny, elektro dílny, garáže multikár, archiv a šatny pro zaměstnance. V přízemí pak budou sklady. Nové zázemí pro téměř šedesátihektarovou zoologickou zahradu bude stát necelých 23,5 milionu korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient