3 nejčastější chyby při výběru záclony

Pokud se vám nezamlouvá současný interiér, stačí se zaměřit na detaily, jako jsou třeba záclony a závěsy. I bytový textil totiž dokáže proměnit místnost k nepoznání. Protože se však nejedná o levnou záležitost, neměli byste výběr uspěchat. V následujících řádcích vám prozradíme pět nejčastějších chyb, které lidé dělají při výběru záclon. 

V první řadě by se vám měly záclony líbit svým designem, ovšem je nezbytné zohlednit i další parametry. Vzhled by neměl hrát jedinou a rozhodující roli. 

1. Výrazné a barevné vzory

Sice se vám může v obchodě líbit výrazná záclona s barevnými vzory. V okamžiku, kdy vám však přijde domů a pověsíte ji, zjistíte, že se vám do interiéru vůbec nehodí. Odstín nepasuje k ostatnímu vybavení, vzorky jsou až moc nápadité. Jestliže trochu tápete ve výběru záclon, obraťte se klidně na nějakého bytového designéra, jenž vám poradí, jaký styl se do vašich místností hodí nejvíce.

2. Řasení

Chcete podtrhnout krásu záclony? V takovém případě myslete na její nařasení. Právě z tohoto důvodu byste měli kupovat záclonu, jejíž šířka je dvakrát až třikrát větší než šířka okna. Závěsy tak moc nařasené být nemusí, ovšem u záclon je to žádoucí. Sami uvidíte, že tím zkrášlíte celou místnost. 

3. Potištěné voály namísto závěsů

Voály rozhodně neplní funkci závěsů, slouží jen k dekoraci. Jakmile se večer setmí, přes voály jde vidět, jsou spíše použitelné jako záclony přes den. Dávají se jen na velká okna, přes která se dostane dostatek přirozeného světla do místnosti. U menších oken by spíše pokoj zastínily, což zřejmě není váš cíl. 

Pokud chcete koupit záclony a povlečení, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Dante.cz. V nabídce má i krásné povlečení, které sluší každé ložnici. Sehnat se dá provedení z krepu, bavlny i saténu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient