Ušít, nebo koupit? Roušky nyní potřebujeme všichni

Přes prázdniny jsme je nosit nemuseli a jaké to mělo důsledky. Teď už se rouškám nevyhneme a pravděpodobně se stanou našimi nezbytnými doplňky po několik následujících měsíců, je tedy vhodné si jich pořídit či ušít rovnou několik. A vyplatí se vůbec šít si roušky doma?

Na jaře nám nic jiného ani nezbývalo. Roušky byly nedostatkovým zbožím, koupit se nedaly, a tak přišel čas na domácí výrobu. Do šití se pustili i ti, kdo doma neměli žádný šicí stroj. Roušky se dají ušít také ručně, stačí vám jehla a nit. Má to ale vůbec smysl?

Roušky koupíte do 100 korun a v mnoha provedeních

Dnes prodává roušky opravdu spousta obchodů, těch online i kamenných. Ceny se různí, někde si od vás vyžádají i stovky korun. Krásnou roušku ovšem zpravidla seženete i pod stovku. Jsou ušité z kvalitní bavlny, střih dobře přiléhá k tváři a gumičky netáhnou. Pro děti pořídíte speciální dětské varianty v menších velikostech. Skoro by se mohlo zdát, že ani nemá cenu tvořit si roušky vlastními silami.

Sami si ušijete roušku přesně podle svých představ

Pokud zapátráte v obchodech, jistě vás nějaká rouška zaujme. Jestli ale máte svou vlastní představu, chtěli byste roušku z nějaké konkrétní látky, nebo si ušít třeba menší velikost, pusťte se směle do toho. Podívejte se do galanterie na látky, nitě, gumičky za uši, případně jehly, nemáte-li doma šicí stroj. Na internetu najdete spoustu návodů a střihů i pro začátečníky. Skládané roušky se dají poměrně dobře ušít i bez šicího stroje.

Náklady na látku a nitě budou nižší, než kdybyste si pořídili již hotovou roušku, nicméně pokud se šitím nemáte příliš zkušeností, strávíte nad výrobou roušky tolik času, že se finančně o moc nevyplatí. Výhodu je ovšem ten skvělý pocit z vlastnoručního výrobku.

Nějaké kupte, další si ušijte, užijete všechny

Jedna rouška rozhodně nestačí a dvě jsou také poměrně málo. Ženy je budou chtít sladit s outfitem, takže potřebují více barev. Kromě toho je vhodné si jich pár nechat po kapsách, batozích a kabelkách, kdybyste náhodou zapomněli roušku doma, abyste měli nějakou zálohu. Bez roušky se totiž daleko nedostanete.

Nakupte jich tedy více, a jestli rádi tvoříte, pořiďte si i látky a zkuste si je ušít. Nemusíte kvůli tomu chodit do různých obchodů, online galanterie Mikaton.cz prodává jak látky, jehly a nitě, tak hotové roušky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient