4 výhody, které přináší kouření elektronické cigarety

Elektronická cigareta, e-cigareta, elektronické cigarety

V posledních několika letech výrazně vzrostla popularita takzvané elektronické cigarety. Stále více lidí se díky ní oprošťuje od klasických tabákových cigaret, jež velmi výrazně škodí zdraví. Jaké jsou důvody pro to, abyste i vy přešli na elektronickou variantu kouření?

1. Méně škodí vašemu zdraví

Důležitým faktorem je menší škodlivost. Elektronická cigareta totiž tabák nespaluje, dochází zde pouze k ohřívání látek. Do těla se dostává výlučně nikotin, nikoliv spousta dalších škodlivých látek, mezi nimiž dominuje dehet. V normální cigaretě se přitom nachází až několik set škodlivých látek a prvků, které mohou způsobit zdravotní problémy, a to včetně mnoha druhů rakoviny.

2. Neškodíte svému okolí

Při užívání elektronické cigarety neobtěžujete lidi kolem sebe nepříjemným kouřem a intenzivním zápachem. Z úst vychází pouze pára, jež se ihned rozplyne, nezapáchá. Díky tomu si e-cigaretu můžete užívat i v místech, kde je jinak běžné kouření zakázané. Je samozřejmě nutné si pohlídat, zda je možné v daném prostoru e-cigaretu užívat z hlediska právních norem, případně pak vnitřních nařízení.

3. Pomáhá odnaučit kouřit

Tím, že náplně do elektronické cigarety obsahují různé množství nikotinu, můžete jeho dávky postupně snižovat. Váš organismus se tak pomalu zbavuje návyku. Po určitém čase pocítíte, že už na nikotinu nejste závislí a s kouřením můžete zcela přestat. Jde o pomalý, avšak poměrně účinný způsob, jak se odnaučit kouřit. Oproti jiným metodám rozhodně méně drastický.

4. Je elegantní

Kouření běžných cigaret už dávno vyšlo z módy, lidé tímto nešvarem začínají opovrhovat. Tím, že je vyměníte za elektronickou cigaretu, uděláte dobře nejen svému zdraví, ale docílíte i jistého zvýšení společenské prestiže. E-cigarety jsou módní záležitostí, navíc má většina z nich poměrně efektní tvary a barevná provedení.

 

Elektronická cigareta, e-cigareta, elektronické cigarety

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient