Jak získat nemovitost za výhodnou cenu? Zkuste dražbu

dražby nemovitostí v exekuci

Pokud uvažujete o tom, že byste si pořídili nové bydlení, máte celou řadu možností, jak toho docílit. Záleží samozřejmě na tom, kolik do rodinného domu či bytu chcete investovat, případně jakou kvalitu požadujete. Velkou roli samozřejmě hraje i lokalita.

Jaké jsou možnosti při pořizování nového bydlení?

První variantou je koupě novostavby. Pořídit ji lze i na klíč. To znamená, že si dům vyberete z katalogu a následně vám jej daná firma postaví přímo na míru.

Další variantou je koupě domu, který již má svoji minulost, tedy předchozí majitele. U starších rodinných domů je výhodou nižší pořizovací cena oproti novostavbám. Na druhou stranu se nemusí vždy jednat o zcela moderní stavbu, navíc je možné, že do ní budete muset po koupi investovat další peníze na rekonstrukci.

Dražba nemovitostí vám může ušetřit nemalé množství peněz

Výhodným způsobem, jak získat nové bydlení, je jeho získání prostřednictvím dražby nemovitostí. Tato možnost si získává stále větší popularitu, protože se dají ušetřit desítky, ba dokonce i stovky tisíc korun.

Nemovitosti v dražbě jsou zpravidla prodávány na základě exekuce. Základní cena bývá stanovena na pouhé 2/3 reálné hodnoty objektu. Pak už záleží jen na samotných účastnících dražby nemovitostí v exekuci, na jakou cílovou částku jsou schopni a ochotni jít. Dražba nemovitostí probíhá klasickým způsobem, tedy přihazováním. To lze provádět osobně i elektronicky.

Co je potřeba splnit za podmínky?

Před tím, než můžete začít dražit, je nutné se zaregistrovat u patřičné firmy, jež akci provádí. Následně také musíte složit dražební jistinu, jinak vás konkrétní dražby nemovitostí v exekuci mohou minout, což by mohla být velká škoda, přišli byste o možnost získat atraktivní bydlení za výhodnou cenu.

Díky rostoucí oblibě jsou dražby nemovitostí stále častější. Jde o velmi zajímavou alternativu v případě, že si chcete pořídit nové bydlení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient