Veletrh FOR PASIV a CESTY DŘEVA

FOR PASIV a CESTY DŘEVA

Veletrhy úsporného bydlení navštívilo téměř 20.000 lidí

Ve dnech 21. – 23. ledna 2016 proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Téměř 20.000 návštěvníků, které souběh veletrhů do Letňan přilákal, zhlédlo novinky v oboru úsporného bydlení a dřevostaveb. Návštěvníci ocenili pestrý výběr odborných přednášek a konferencí i zajímavou prezentaci zastoupených firem. Velký zájem byl o Poradenské centrum. Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017.

Čtvrtý ročník veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV byl letos poprvé doplněn o projekt CESTY DŘEVA. Na ploše 6070 m2 se představilo celkem 120 vystavovatelů ze čtyř zemí světa. Veletrh FOR PASIV představil celkem 72 vystavovatelů, na veletrhu CESTY DŘEVA bylo k vidění 48 vystavovatelů. Součástí veletrhů bylo i 1. postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. „Cílem letošních veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA bylo nabídnout koncovému zákazníkovi ucelenou představu o bydlení v úsporném domě či dřevostavbě. Zájem o takové bydlení rok od roku roste, a to nejen z důvodu programu Nová zelená úsporám. Tomu odpovídá výrazný růst souboru veletrhů, nabídka jednotlivých vystavovatelů i návštěvnost, která byla meziročně o více než 10 % vyšší. Ideální je také oborové spojení s veletrhem STŘECHY PRAHA,“ říká ředitel obchodního týmu Martin František Přívětivý.

Velký zájem byl kromě atraktivních expozic vystavovatelů o zajímavý doprovodný program veletrhu čítající celodenní přednášky a konference, jejichž kapacita byla do posledního místa zaplněna. Specialisté v Poradenském centru nabídli zdarma odbornou pomoc ohledně plánování a realizace stavby, možností financování nebo čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám. Návštěvníci se zapojili do návštěvnických soutěží o poukazy na projektovou dokumentaci. K vidění byly na veletrhu i fotografie úsporných domů, které se v soutěži Pasivní dům roku dostaly do finále. Velké obliby se dočkala i Hala 2D, která byla věnovaná dětem. Ty mohly vyzkoušet dřevěné stavebnice, hřiště ze dřeva nebo si užít interaktivní výstavy.

Souběžně s veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA proběhly také veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a 1. postupové kolo oblíbené Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.

 

Kontakt:

Ing. Jana Machková

Vedoucí propagačního oddělení

T: +420 225 291 127

M: +420 739 003 164

machkova@abf.cz

ABF, a.s., Mimoňská 645, 190 00 Praha 9

www.pvaexpo.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient