Bali – tropický ráj, v němž tradice stále žijí

Mrzí vás, že jste letos v létě nestihli vyrazit nikam na dovolenou? To ale vůbec nemusí! Právě teď je totiž nejvhodnější čas na to, vydat se za exotikou. Představíme vám jedno z nejnádhernějších míst na světě, „Ostrov bohů a démonů“, který je doslova rájem pro turisty. Nepatří přitom mezi místa, která by pro vás byla nedostupná.

Přírodní scenérie jako z fotografiíbali-237196_960_7201

Ostrov Bali se právem umisťuje na předních příčkách žebříčků nejoblíbenějších destinací světa. Jedná se o jedno z posledních nedotčených míst v Asii, kde ještě stále naleznete panenskou přírodu i živé tradice. Kouzelné pobřeží s jemným bílým pískem omývá azurové moře, v němž můžete při potápění obdivovat bohatý podmořský život. Jeho teplá voda přímo vyzývá ke koupání. Ve vnitrozemí na vás čeká barvitá tropická příroda hrající všemi odstíny zeleně, protkaná sopečnými kužely s kráterovými jezery, terasovitá rýžová pole a množství starobylých chrámů a svatyní. Při dovolené na Bali jich objevíte doslova na tisíce.

Jedinečná kultura a zvyky

rice-1514141_960_7201Bali je místem, které masový příliv turistů a ovlivňování západoevropskou kulturou dosud příliš nezasáhlo. V hinduistických chrámech můžete ještě stále spatřit tradiční rituály a oslavy. Pestrobarevné kroje místních, které tak často vídáte v katalozích cestovních kanceláří, nejsou pouhým lákadlem. Historie je zde zkrátka stále živá, a když zabrousíte jen trochu dál od vašeho resortu, budete se moci seznámit s balijskou kulturou, pozorovat život rybářů a ochutnat některé místní speciality, nebo se zastavit v dílnách místních umělců, kteří nabízejí tradiční rukodělné výrobky. Navštivte Bali v době, kdy probíhá některý z mnoha festivalů a nechte se okouzlit. Kuchyně je zde ovlivněna čínskými pokrmy, takže vám určitě zachutná. Lidé jsou zde přátelští a ceny sympatické.

Na Bali snadno a za levný penízkuta-277350_960_7201

Nejméně příjemným momentem při plánování dovolené bývá obvykle zdlouhavé hledání nabídky lokality, služeb a ceny, jejichž kombinace by vám vyhovovala. Naštěstí už na tento úkol nejste sami. Zkuste namísto googlování využít portál NewTravel.cz, který všechny důležité faktory srovná za vás. Vy budete moci již jen projít výsledky a zvolit si nabídku, která vás uspokojí. Tento uživatelsky příjemný srovnávací portál obsahuje nabídky nejrůznějších cestovních kanceláří, nefunguje však jako prostředník. Smlouvu uzavřete přímo s cestovní kanceláří, která zájezdy na Bali poskytuje, což vám poskytne jasný přehled o podmínkách. Pokud vás oáza jménem Bali zaujala, mrkněte se třeba na nabídky last minute a dopřejte si nádhernou podzimní dovolenou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient