Běloruští veterinární lékaři na návštěvě České republiky

Běloruští veterinární lékaři na návštěvě České republiky

Českou republiku navštívila v minulém týdnu početná skupina běloruských veterinárních lékařů. Jednalo se o hlavní veterináře jednotlivých oblastí Běloruska a veterinární odborníky pracující ve velkých zemědělských podnicích. Exkurze, na jejíž přípravě a realizaci se podílela Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou univerzitou (zejména s děkanem Fakulty veterinárního lékařství Prof. MVDr. Aloisem Nečasem, Ph.D., MBA), se zaměřila především na otázky klinické veterinární medicíny, zdraví a léčení hospodářských zvířat a jejich životní pohodu.

Běloruská delegace zavítala nejen na mezinárodní veletrh Animal Vetex v Brně, na němž se letos poprvé vlastní expozicí prezentovala také SVS, ale především na tamní Veterinární a farmaceutickou univerzitu. Pracovníci klinických pracovišť zde běloruské návštěvě poskytli fundovaný výklad k výše uvedeným tématům. Běloruští kolegové byli velmi milí, otevření, měli spoustu dotazů a celkově vše proběhlo ve velmi přátelské atmosféře. Pozitivní zpráva o této formě odborné spolupráce bude též prezentovaná při jednání mezi českým a běloruským ministerstvem zemědělství na nadcházejícím jednání česko-běloruské pracovní skupiny, která je plánována na červen letošního roku.

Podobná návštěva se uskutečnila již v roce 2014. Tehdy byly ústředními tématy prezentací – pro 45 vesměs mladých terénních veterinářů – organizace a náplň práce SVS, její začlenění v národní struktuře dozorových a správních orgánů a její mezinárodní spolupráce s důrazem na členství v Evropské unii. U běloruských účastníků měla tehdejší exkurze velmi příznivý ohlas, a proto se již tehdy obě strany domluvily na pokračování této formy spolupráce a předávání zkušeností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient