Bez automatizace se dnes neobejde téměř žádná výroba. Jak je na tom ta vaše?

detail-extruzni-linka-uhf1-centralni-rizeni-linky-120

Automatizace má své místo napříč průmyslovými odvětvími. V současné době se bez ní neobejdou papírenský, potravinářský chemický, farmaceutický, chemický i těžký průmysl. Maximálně totiž urychluje a celkově zkvalitňuje výrobu.

Hlavním úkolem automatizace, jež v mnoha odvětvích prakticky nahrazuje mechanizaci, je regulace různých průmyslových zařízení a procesů. K tomu jí slouží řada řídících systémů, jako jsou regulátory, počítače snímače a spousta dalších. Výsledkem by měla být maximálně kvalitní a přesná výroba, která prakticky eliminuje přítomnost zmetků na výrobních linkách. To pro výrobce ve výsledku znamená znatelnou úsporu.

Budoucnost přeje automatizaci

Další předností automatizace je, že téměř stoprocentně nevyžaduje asistenci člověka. Na rozdíl od již zmíněné mechanizace, která zaměstnancům významně pomáhá, ale bez jejich přítomnosti se neobejde. Tím významně urychluje výrobní procesy a celkově zkvalitňuje a zrychluje výrobu. Na druhou stranu však klade vyšší nároky na odbornost personálu, jež danou například automatickou výrobní linku obsluhuje. Tato investice, tedy jak do automatické výrobní linky jako takové, tak i do školení personálu, však rozhodně stojí za to. Kvalitní a rychlá výroba prostředky vložené do automatizace rychle vrátí.

PLC řídící systémy

Základem automatizace jsou tzv. PLC řídící systémy. Těm se také říká programovatelé logické automaty. Jedná se o malé průmyslové počítače s analogovými či digitálními vstupy a výstupy, jež prostřednictvím naprogramované paměti regulují různé aplikace a výrobní procesy. Co vše tyto řídící systémy dokážou? Spoustu věcí. Například celkově zanalyzují výrobní proces – odhadnou množství spotřebované energie a jsou schopny i detekovat chyby při výrobě. Tím jsou schopny efektivně zabránit ztrátám. Výsledkem pak je maximálně efektivní provoz. Bez zádrhelů a ztrát. I vy toužíte po takové výrobě? Tak ji automatizujte. Nebudete litovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient