Automatizace: Jedná se o budoucnost, nebo už současnost?

detail-linka-detekce-vad-hadic-c-2-153

Snížení provozního času a zkrácení doby, která je potřebná pro výrobu. Přesně to jsou dva hlavní důvody, proč je automatizace výroby v současné době na výsluní. Co se rozvoje týče, samotná automatizace jako taková je teprve v začátcích, přičemž její potenciál je ve výrobním odvětví opravdu obrovský. Proč se spousta firem rozhoduje k radikálním změnám? Hlavním důvodem je konkurence.

Pokud je konkurence lepší, rychlejší, tak je pochopitelně i úspěšnější. Chcete opravdu závodit? Buďte ještě lepší, posuňte výrobu na novou úroveň, investujte do moderních technologií, snižte výrobní náklady, a to všechno tak, že se pustíte do efektivní automatizace výrobních procesů.

Snižuje se výrobní doba, ale kvalita se zlepšuje

Ve výrobnách, kde stále vládne manuální práce, často bývá kvantita na úrok kvality. S příchodem automatizace se výrobní doba snižuje, a tím pádem se zvýší i počet výrobků, ovšem nikoliv na úkor kvality. Chyby jsou v některých oblastech nepřijatelné. Bohužel, člověk není tvor neomylný, a proto se občas nějaká chybička vloudí, což jsou zbytečné náklady navíc. S automatizací se zmetků bát rozhodně nemusíte. Splníte navíc také stále přísnější normy Evropské unie, minimalizujete riziko stížností, vratek a nespokojenosti konečného zákazníka.

Řídící systémy do menších i větších firem

S automatizací souvisí řídící systémy, což jsou v podstatě programovatelné stroje ovládající daný technologický proces. Tvořené bývají z několika částí, přičemž těmi hlavními jsou ovládací panel a centrální řídící jednotka.

Zvláštní kategorii tvoří PLC řídící systémy, což jsou programovatelné logické automaty, jejichž úkolem je regulace aplikací a procesů. Slouží k automatizaci téměř čehokoliv, a proto je najdete v drtivé většině firem, které už přešly na automatizaci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient