Bezdrátové dobíjení chytrých telefonů: Phonebox ŠKODA

Bezdrátové dobíjení chytrých telefonů: Phonebox ŠKODA

​› ŠKODA rozšiřuje paletu moderních prvků infotainmentu
› Phonebox indukčně dobijí smartphone v rámci standardu Qi
› Technologie bude dostupná na jaře v modelech ŠKODA Octavia a ŠKODA Superb

 

​Mladá Boleslav, 19. února 2016 – ŠKODA rozšiřuje nabídku moderních prvků infotainmentu: od dubna 2016 si mohou zákazníci nově objednat modely Superb a Octavia s „Phoneboxem s bezdrátovým nabíjením“. Kompatibilní chytrý telefon je díky tomu bezdrátově spojen s anténou a indukčně se nabijí dle standardu Qi.

​V případě Phoneboxu s bezdrátovým nabíjením se jedná o evoluci stávajícího Phoneboxu, kterým je již možno vybavit modely ŠKODA Superb a ŠKODA Octavia. Jeho technickým srdcem je planární anténa. Ta prostřednictvím indukce komunikuje s chytrým telefonem a převádí signál do antény automobilu. Phonebox kombinuje dobrou kvalitu zvuku a vysokou jistotu spojení s komfortní obsluhou.

Phonebox s bezdrátovým nabíjením bude do nabídky pro modely Superb a Octavia zaveden na jaře 2016, poprvé jej značka představí na autosalonu v Ženevě. Phonebox je schopen indukčně, dle takzvaného Qi-Standardu, nabíjet chytré telefony, které jsou touto funkcí vybaveny. Elektrický proud prochází cívkou ve dně Phoneboxu s bezdrátovým nabíjením k příjímací cívce v telefonu. Během nabíjení si vysílač a přijímač vyměňují data, aby zaručily optimální přenos energie. Během nabíjení zůstává telefon plně použitelný.

Technologií Qi je již vybavena celá řada chytrých telefonů značek Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung nebo Sony. U jiných přístrojů, například iPhone, umožňuje indukční dobíjení speciálně dokoupený kryt.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient