Bobovka za vysvědčení zdarma

Bobovka za vysvědčení zdarma

Za vysvědčení s vyznamenáním se žáci a studenti mohou svézt na bobovce ve Špindlu a Harrachově ZDARMA. Začínají prázdniny a společnost První bobová a.s. provozující oblíbené krkonošské bobové dráhy Špindlerův Mlýn a Harrachov chce odměnit žáky a studenty s dobrým prospěchem.

Stačí přinést kopii letošního vysvědčení s vyznamenáním. Tedy takové vysvědčení, kde průměr obdržených známek nepřekročí hodnotu 1,5. Jízda na bobové dráze Špindlerův Mlýn nebo Harrachov potom bude těmto žákům a studentům zaslouženou adrenalinovou odměnou společnosti První bobová. Vybrat si ji mohou kdykoli v průběhu letních prázdnin.

Majitelé společnosti První bobová a.s. chtějí motivovat žáky a studenty i do dalších let. Naše budoucnost národa musí být přesvědčena, že dobře se učit má smysl a že za dobré výsledky může náležet i nějaká, byť drobná odměna. O to větší třeba v dospělosti!

Bobové dráhy Špindlerův Mlýn i Harrachov mají připraveny novinky i pro své ostatní návštěvníky. U bobové dráhy Harrachov byl o 100 % délky rozšířen populární lanový MonkeyPark. K původním 14 překážkám bylo dobudováno dalších 15 překážek.

Lezcům je tak nyní k jejich velké radosti k dispozici 29 překážek s několika dlouhými lanovými „lety“ lesem i volným prostorem. Trasa je zakončena průletem podél budovy bobové dráhy atraktivním, 117 dlouhým lanovým skluzem. Pod celou trasou MonkeyParku byl zprovozněn chodníček, takže doprovod lezců může fotit své děti či přátele i v těch nejneobvyklejších pozicích.

Novince pomohl na svět paradoxně orkán, který se prohnal Harrachovem před nedávnou dobou a lanový park poničil. Aby mohlo být dosaženo návaznosti na zdravou část MonkeyParku, musela se celá trasa takto prodloužit.

Společnost První bobová a.s. nezapomíná ani na méně movité návštěvníky, pro které slouží u bobové dráhy Harrachov bezplatný lanový park pro děti do deseti let. Poblíž říčky Kamenice byl z kmenů vydlabán dřevěný vantrok s posuvnými stavidly a mlynářským kolem. V něm se úspěšně a nadšeně máchají nejmenší návštěvníci bobové dráhy.

Dominantou odpočinkové zóny je krásné, tři metry hluboké horské jezírko. Je o to atraktivnější, že se kolem něj prožene každý jezdec v poslední zatáčce bobové dráhy.

Obdivován je i „První český botovník“. Je jím strom, na nějž může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. Za 2 roky od instalace na něm visí již několik set botek českých i zahraničních cestovatelů, včetně botek slavných sportovců a politiků.

Ke všem těmto aktivitám se přidala atrakce další. Je jí nápis HARRACHOV, který je věrnou kopií 14 m vysokého a 110 m dlouhého slavného nápisu HOLLYWOOD v Los Angeles v USA. Je přesnou jednou šestinou tohoto nápisu!! Naprosto shodný je s nápisem HOLLYWOOD jak v Harrachově použitý typ 2,33 m vysokých písmen, tak úhly jednotlivých písmen v nápisu.

Od první chvíle se nápis HARRACHOV jako HOLLYWOOD stal ohromnou atrakcí, před kterou se fotografují celé rodiny. Při návštěvě Harrachova se tak každý jeho návštěvník může přesvědčit, že HOLLYWOOD není jenom v Los Angeles.

Špindlerův Mlýn má svou pozici před svými konkurenty značně usnadněnou svou atraktivitou. Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla postavena již v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v ČR a ve Střední Evropě. Podle samotného vyjádření německého dodavatele byla postavena jako jeho třetí nejatraktivnější projekt na světě!!

Včetně dopravního zařízení má délku 1400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Velmi nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš.

Letošní léto se bobová dráha Špindlerův Mlýn již mocně připravuje na příští léto, konkrétně na datum 7. 7. 2017, kdy tato populární bobová dráha oslaví kulaté výročí 20 let od zahájení svého provozu. Kompletně bylo rekonstruováno moderní noční osvětlení, elektroinstalace, celý prostor zázemí a bufetu a pro výročí samotné bude připraveno nejedno další velké překvapení, a to včetně losování finančních výher návštěvníků.

Majitelé krásným a pečlivě udržovaným prostředím obou bobových drah odpovídají všem návštěvníkům na případné otázky, proč by to u nás doma na horách nemohlo vypadat třeba jako ve Švýcarsku. Tedy alespoň někde. Samozřejmostí jsou proto vyvěšené vlajky České republiky a EU, květiny, lavičky nebo odpočinkové zóny.

V červenci a srpnu 2016 budou bobové dráhy Harrachov a Špindlerův Mlýn otevřeny denně od 10 do 20 hod., od 15.07. do 21 hod. nebo podle zájmu veřejnosti i do 22 hod. Podrobnosti a obrázky na www.bobovka.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient