Vítkovické slévárny posilují pozici na tureckém trhu

Vítkovické slévárny posilují pozici na tureckém trhu

I přes globální krizi v ocelářství způsobenou hlavně dodávkami čínské válcované oceli do celého světa za dumpingové ceny a tím způsobené problémy válcoven s prodejem výrobků a naplněním výrobních kapacit se společnosti Vítkovické slévárny, spol. s r.o. podařilo výrazně posílit pozici na tureckém trhu, zvýšit objem dodávek a dokonce získat nového zákazníka.FotovalecTurecko

Vítkovické slévárny, spol. s r.o. vyrábějí odstředivě lité válce již více než 25 let. Ty jsou jednou z hlavních prodejních komodit společnosti a zásluhou vysoké jakosti vyráběných válců, jejich nadstandardním výkonům a technické podpoře zákazníků, se společnost stala významným globálním hráčem v dodávkách tohoto sofistikovaného produktu.

Turecko je pro Vítkovické slévárny, spol. s r.o. významným cílovým trhem již více než 10 let. Dodávky v průběhu historie dosahovaly až 20% celkového objemu výroby, avšak přes probíhající výzkum a vývoj, podporu zákazníkům i atraktivní cenovou politiku nebyly poslední roky pro Vítkovické slévárny, spol. s r.o. v Turecku příliš úspěšné. Tento trend se podařilo obrátit ve 2. pololetí roku 2015 a na začátku roku 2016, kdy společnost získala kontrakty od tureckých zákazníků v celkovém objemu 1,5 mil. EUR.

Společnosti Vítkovické slévárny, spol. s r.o. se v tomto období podařilo získat kontrakt na rekordní počet válců z progresivního materiálu KV5M – HSS. Tyto válce, z jakosti vyvinuté odborníky společnosti Vítkovické slévárny, spol. s r.o. a tepelně zpracovávané na speciálním zařízení pro povrchové kalení za rotace – Quenching, obstojí v tvrdé konkurenci evropských a také japonských výrobců. Velkým úspěchem akviziční aktivity společnosti Vítkovické slévárny spol. s r.o. je kontrakt na dodávku zkušebních válců pro společnost Habas Sinai ve Tibbi Gazlar ?stihsal End.A.S., z lokality Izmir. Jedná se zatím o první krok, ale podporou zákazníka ze strany obchodníků a techniků a včasnou a kvalitní dodávkou válců se Vítkovické slévárny, spol. s r.o. mohou dostat mezi stálé dodavatele válců pro tohoto zákazníka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient