Boj s invazí domácích škůdců, švábů a štěnic

I naše domácnosti trápí domácí škůdci jako švábi či štěnice, které se v poslední době objevují asi nejvíc. Najdete je za tapetami, ve skříních, v rámech obrazů, zrcadel i postelí, v křeslech, gaučích, ale i na půdách a ve sklepích. Štěnice vylézají v noci a spícímu člověku pak sají krev. Bodnutí způsobuje u lidí svědění a také otok zasaženého místa. Vyskytují se často na ubytovnách, kolejích a hotelech, odkud si je můžete velmi snadno přivézt v tašce domů. Důležitá je včasná prevence. Hubení štěnic a hubení švábů řeší hlavní město Praha i celá Česká republika.

U nás žije osm druhů švábů a dva druhy jsou sem zavlečené. K nejběžnějším švábům patří Rus domácí. Šváb má v oblibě především místnosti, kde je pěkně teplo a také dostupná potrava. Vylézá stejně jako štěnice hlavně v noci a všechno, co kolem najde, pěkně rozkousává. Budovy, kde se šváb vyskytuje, znečistí vždy pouhým okem viditelným trusem. Škůdci také mohou přenášet vážné choroby.

Dbejte na prevenci při hubení švábů i při hubení štěnic

Dezinsekce a deratizace je obor, který se zabývá metodami hubení hmyzu, roztočů i hlodavců. Před rokem 1989 u nás ještě fungovalo centrální hubení hmyzu a hlodavců, nyní je to na zodpovědnosti všech majitelů objektu. Při hubení štěnic i při hubení švábů je čas velmi důležitým faktorem. Čím dříve zásah provedete, tím bude účinnější. Zamezíte velkému šíření škůdců do okolních domácností, ubytoven, bytů a domů. Deratizace se neprovádí jen v Praze, ale po celé ČR. I sebelépe udržovaná domácnost, ubytovna i hotel je neustále vystavena možnosti invaze všech různých škůdců.

 

Pomůže vám deratizace Praha, působící v celé ČR
Hlavním zdrojem lákadel mohou být vámi nakoupené potraviny, krmivo pro vaše domácí mazlíčky anebo neuklizené drobky a zbytky. Pozor dejte i na koření, všechny potraviny a suroviny pro přípravu jídla, které je dobré skladovat v dobře uzavřených nádobách. Uskladněné potraviny a prostory k tomu určené pravidelně kontrolujte a důsledně udržujte v čistotě. Chraňte všechny kouty v kuchyních, koupelnách, ložnicích i komorách. Hubení štěnic i hubení švábů je třeba řešit z odborníky. Specializovanou deratizační firmu s informacemi na webových stránkách nejen pro město Praha, ale i v ostatních městech, kam se můžete obrátit o pomoc, najdete na www.sos-stenice.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient