Co byste měli vědět o turbodmychadlu?

Turbodmychadlo je zařízení, které známe především z aut. Víte, co to vlastně je, jak funguje a na koho se obrátit, když potřebujete nové turbodmychadlo? Pojďme si ho trochu přiblížit.

O turbodmychadluvehicle-193213_960_7201

Turbodmychadlo je typ čerpadla sloužícího k čerpání plynů. My ho známe především jako součást spalovacích motorů. Umožňuje nárůst výkonu motoru lepším využitím energie spalovacího motoru. Dmychadlo má tak za úkol dostat do prostoru válce maximum směsi paliva a vzduchu. Je poháněné výfukovými plyny. Využívá se jejich tepelné energie.
Účinku je dosaženo až v určitých otáčkách. Rychlost otáčení je dána konstrukcí zařízení a dalšími parametry. Aby nebyl motor zničený vysokými tlaky plnění, které vznikají, používají se v kombinaci s turbodmychadly obvykle fluidní ložiska s oddělenými pohybujícími se částmi a chlazení tenkou vrstvou oleje. Různě řešená je regulace tlaku přeplňování.
Životnost turbodmychadla je dána jeho kvalitou, ale také tím, jak s ním zacházíte. Pokud máte za sebou rychlejší jízdu, měli byte nechat motor před vypnutím ještě běžet na volnoběh, čímž se turbodmychadlo ochladí. Nebude docházet k přepálení oleje, který může zařízení poškodit.
Historie turbodmychadla sahá už na přelom 18. a 19. století, kdy začaly první pokusy o zvýšení výkonu automobilů tímto zařízením. První čerpadlo vynalezl v první čtvrtině dvacátého století Alfred Büchi. Od té doby se turbodmychadla vyvíjí.

Vyberte si z širokého sortimentu turbodmychadel

Sháníte zrovna turbodmychadlo? Najděte si dodavatele, u kterého si budete moci vybrat z široké nabídky. Takovou firmou je Turbíny CZ s.r.o. V jeho nabídce najdete různé výrobky pro veškerá osobní a užitková vozidla. Kromě prodeje nových turbodmychadel zahrnují služby společnosti také jejich opravy a repase. Jaké turbodmychadlo potřebujete vy?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient