Byty Blériot – vzdušné, plné světla a zeleně

Residence Blériot je novým projektem na Praze 9 – Kbely. Jedná se o architektonicky nápadité, nadčasové novostavby s moderními byty všech velikostí. Jsou v blízkosti města a přírody zároveň.

Praha o novou výstavbu rozhodně nouzi nemá. Za poslední dvě dekády se mnohé pražské čtvrti změnily k nepoznání. Mnohopatrové domy rostou jako houby po dešti a jeden od druhého v podstatě nerozeznáme. Zeleně naopak ubývá. Je proto skvělé, když se čas od času objeví projekt, který se snaží najít rovnováhu mezi prostorem pro žití a přírodou. A tím Blériot bezpochyby je.

Proč má nová rezidence právě toto jméno? Louis Blériot je historicky jeden z nejvýznamnějších leteckých konstruktérů. Jako první překonal kanál La Manche v letadle těžším než vzduch. A právě Kbely jsou s letectvím velmi úzce spojeny. V roce 1918 se na tehdejší planině začalo budovat vůbec první plnohodnotné poválečné letiště u nás. Úlohu hlavní vzdušné základny plnilo po téměř následujících 20 let až do doby, než začaly fungovat první ranveje v Ruzyni. V současnosti je pak kbelský aviatický areál využíván šestou základnou dopravního letectva.

Autoři rezidenčního projektu Blériot – developerská skupina REALISM – hledali pro jeho realizaci v Praze místo, které by bylo na čerstvém vzduchu a v blízkosti města zároveň. Našli ho na Praze 9, která nabízí obojí. V jejich společném díle na Polaneckého ulici se pak odráží vše, co Louis Blériot miloval:

  • vynalézavost
  • svoboda
  • originalita
  • hravost

Komplex je tvořen třemi středně vysokými budovami. Dvě z nich jsou čtyřpatrové, poslední pětipatrová. Uvnitř se nachází byty pro singles, páry i rodiny, tedy od jednopokojových až po největší 4+kk. I při pohledu zvenčí je vidět, že se jedná o jednotky, ve kterých můžete “dýchat”. Budovy působí vzdušně, pěkně zapadají do okolí a výrazným způsobem ho nenarušují. Všude jsou velkoformátová okna.

Co je ale velmi specifické jsou balkony a terasy. Všechny působí jako malé zahrady. Soukromý park plný zeleně obklopuje i celou plochu residence a má neuvěřitelných 6500 m2. Studio Flera do něj použilo místní druhy, které najdete běžně v přírodě okolo Prahy. Jedná se o plevelné druhy jako jsou bříza, javor, řebříček či babyka. Do dvou let od osazení by se rostliny měly rozrůst dostatečně samy a začít existovat samostatně a bezúdržbově.

Novostavby Blériot jsou obklopené vším, co ke komplexnímu kvalitnímu životu potřebujete. Nabízí vyžití pro všechny, které zajímá:

Příroda a sport

Pokud máte chuť vyrazit do přírody, můžete si zajít do letňanského lesoparku vzdáleného od rezidence 6 minut chůze. Jde o nově vznikající velký les, postupně nahrazující přes 36 hektarů plochy původních polí. Jako první v Praze tu byl otevřen i areál se singletraily. Možností pro sportovní aktivity je v okolí nespočet. Nové asfaltové cesty lákají k projížďce na kole či na kolečkových bruslích. Cesty v parku zase k běhání. V zahradě u domů je také work-out zóna. V Letňanech pak plavecký bazén, fitness studia, sauna či sportovní areál.

Rodina

Nové byty si pořizuje skutečně hodně rodin či zájemců o její založení. Stavitelé tuto skutečnost neopomněli a do přilehlých zahrad zakomponovali i dětské hřiště pro různé věkové skupiny. Nedaleko se nachází přírodní naučná stezka. Kbelské letiště pak pořádá pravidelné vyhlídkové lety a v jeho areálu sídlí letecké muzeum.

Nákupy

Jestliže potřebujete nakoupit, zamiřte do nákupního centra OC Letňany, kde najdete obchodu všeho druhu, včetně hobby marketů.

Doprava

Za necelých pět minut chůze se dostanete na zastávku autobusu, který vás přiveze přímo ke stanici metra trasy C – Letňany. Na dálnici D8 jste za chvíli autem, stejně tak v centru velkoměsta.

A co vy, co si myslíte o nových výstavbách v Praze? Napište nám do komentářů!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient