Česko-čínské zemědělské fórum 2016

Česko-čínské zemědělské fórum 2016

Dne 14. května 2016 v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí proběhlo Česko-čínské zemědělské fórum 2016, které pořádala organizace Governance Institute ve spolupráci s China Center.

Prvního ročníku Česko-čínského zemědělského fóra se za čínskou stranu zúčastnili zemědělští experti, obchodníci, představitelé provinčního ministerstva zemědělství i obchodní rada z čínské ambasády v ČR. Za českou stranu zastupoval ministerstvo zemědělství náměstek Pavel Veselý, mezi dalšími hosty byli členové Poslanecké sněmovny, zástupci výzkumných zemědělských ústavů a obchodníci.

Na oficiálním setkání prezentovala čínská delegace potenciál prodeje tradičního čínského čaje do České republiky. Bylo podepsáno memorandum o partnerství a spolupráci mezi ministerstvem zemědělství provincie Fu-ťien a Asociací pro zahraniční investice a v rámci kulatého stolu byla probírána řada nosných témat v zemědělství, mimo jiné oblast biotechnologií a nových šlechtitelských materiálů. Na závěr se pan náměstek Veselý dohodl s vedoucím čínské delegace panem Zhang Lixianem na podpoře vzájemné, dlouhodobé spolupráce.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient