Většina z nás ví, jak si pojistit majetek, uzavřít životní pojištění pro sebe a celou rodinu, zná protipovodňová opatření a možná i základy první pomoci. Víme, jaká telefonní čísla vytočit v případě ohrožení či v těžké situaci, ovšem dbáme rovněž i na prevenci? Bezpečnosti není nikdy dost. Své o tom vědí motoristé, kteří mají mít v základní výbavě reflexní vesty i lékárničku. Pedagogové a vychovatelé zas znají starosti o svěřené děti a prevenci úrazů.
Záchranáři varují před vysokým počtem úmrtí a ztrátami na majetku
Slovo by mohli dostat i ochránci přírody, zvířat a lidských práv. Nejdůležitější, a bohužel i negativní, poznatky však mají příslušníci záchranných složek – zdravotníci, hasiči a policisté. Kolik procent nehod a neštěstí by se nemuselo stát, kdyby byla dodržena preventivní opatření. Zabránilo by se škodám na majetku a ztrátám životů.
Protipožární opatření jsou účinnou zbraní vůči ohni a kouři
Co se týče ochrany objektů, důležitými činiteli bránícími vzniku i šíření požáru jsou potřebná protipožární opatření. Sem patří dobře značené únikové východy, funkční systém odvětrávání, hlásiče požáru, ale i praktické protipožární dveře. Požární ocelové dveře dovedou účinně bránit šíření kouře a ohně po dobu mnoha minut, ale i hodin. Vyrábějí se v mnoha typologiích, lze je důmyslně zasadit do vstupních i průchozích částí jakéhokoliv objektu.
Požární dveře se instalují do veřejných budov, hotelů i činžovních domů
Dle dispozic a parametrů se odvíjí výroba protipožárních dveří. Některé dveře mohou být atypické, nejčastěji jsou však využívány standardní protipožární ocelové dveře běžných rozměrů. Mohou být jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé, nebo dokonce skleněné. Tím se výroba požárních dveří řadí mezi praktické pomocníky při vybavování průmyslových objektů, činžovních domů se sklepeními a půdami, hotelových a rekreačních zařízení. Rovněž veřejně přístupné budovy jsou povinny mít protipožární dveře vzhledem ke zvýšené fluktuaci osob.