Nikdy není pozdě naučit se hrát na kytaru

kytara

Každý člověk by měl umět hrát na nějaký hudební nástroj. Jednak se tím rozvíjí mozek a paměť, jednak koordinace rukou. Hra navíc podporuje tvořivost, emoční vývoj i sebevyjádření. Může vás seznámit se spoustou podobně naladěných lidí, pomoci v boji s trémou a celkově váš život obohatit v mnoha směrech. Tak se pojďte také naučit hrát!

Hudebních nástrojů je nespočet. Musíte ale rozlišovat mezi těmi, které najdou uplatnění v každé domácnosti, a takovými, jež jsou vhodné spíš pro hraní vážné hudby. Klarinet nebo housle jsou sice překrásné, ale běžný člověk, jenž se nechce věnovat hudbě na profesionální úrovni, ocení spíš klavír či kytaru. Také sníte o tom, jak se naučíte základní akordy a budete hrát u táboráku?

Trampské písně i rocková hudba

Kytara je velmi flexibilní nástroj. Pokud si pořídíte klasickou španělku, užijete ji u táboráku. S elektrickou kytarou se z vás může stát zase správný basový kytarista v kapele. A právě to je sen mnoha mladých chlapců, kteří se začínají učit hrát. Máte-li doma také takového, podpořte ho v jeho snu.

Kdy je nejlepší čas začít?

Hra na kytaru je poměrně jednoduchá. Dítě školního věku ji určitě zvládne, avšak je možné, že bude mít na klasickou kytaru ještě moc krátké prstíky. Pokud začne opravdu v nízkém věku, pořiďte mu nástroj menší velikosti, ať svými prsty může pohodlně zmáčknout všechny struny. Co se týče výběru akustické či elektrické kytary, je to jen na vás. Je možné začít hrát rovnou na elektriku. Na druhou stranu, kdo umí na klasickou akustiku, naučí se na elektrickou kytaru daleko rychleji.

Jde to zvládnout i vlastními silami

Kytara patří k nástrojům, na něž se naučíte hrát i bez učitele. V podstatě stačí osvojit si základní akordy na kytaru a několik rytmů, jež budete hrát pravou rukou. Můžete se učit podle YouTube nebo přímo podle propracovaných kurzů. Jeden najdete na NaNastroj.cz. Zpracovali spoustu výukových video lekcí, které vás provedou kytarovým světem od naladění nástroje až po složitější rytmy. Tak hurá do toho, ať můžete o prázdninách oslnit u táboráku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient