Co je nejlepší na topení – dřevo, dřevěné pelety, nebo dřevěné brikety?

Chcete topit dřevem, ale máte dilema, jakým? Otázka nezní, jestli smrkem nebo bukem. Dnes se obvykle ptáme, jestli topit surovým dřevem, či již zpracovaným, tedy briketami a peletami.

Topení dřevem

Topení dřevem je dnes pro mnoho lidí levné. Kdo má přístup ke dřevu z těžby po kůrovcové kalamitě, případně si má možnost sám dřevo vytěžit, má jej skutečně téměř zdarma. I v obcích se dnes prodává dřevo za třetinu ceny než dříve. Ve městech je to horší. I tak ale nemusí být topení dřevem pro každého. Potřebujete mít čas, vybavení i fyzickou sílu k jeho zpracování. Dále pak prostory vhodné k jeho skladování a též předstih. Protože dřevo na topení se chystá s předstihem třech až čtyř let. Tak dlouho totiž potřebuje vysychat, aby topení s ním bylo ekologickým a dostatečně výhřevným.

Topení dřevěnými peletami

Dřevěné pelety jsou skvělé hotové topení. Na první pohled se mohou zdát být drahé, ale benefity, které nabízí, jsou k nezaplacení. Díky nim dokážeme topit dřevem a získat výhody stejné, jako když topíme plynem. Peletová kamna mají velké zásobníky a umožňují nám přikládat jen sporadicky. Pytlované pelety se snadno skladují. Avšak, potřebujeme již zmíněná peletová kamna. Ty nepatří mezi nejlevnější a bez nich není topení dřevěnými peletami možné.

Topení dřevěnými briketami

Tento problém neřešíme, pokud se rozhodneme pořídit si na topení dřevěné brikety. Ty jsou vhodné do jakýchkoliv kamen na dřevo, též do kotlů, i když tam se používají méně. Jsou zcela připraveny k topení. Prodávají se balené, takže se dobře skladují na jakémkoliv místě, i ven, kam neprší a nesněží. Mají vysokou výhřevnost, minimum popela, ten lze snadno kompostovat.

Kam na nákup dřevěných briket?

Nechte si je zcela zdarma dovézt až do domu. Už od jedné palety vám je firma OPTIMTOP doveze bez navýšení o cenu dopravy kamkoliv po České republice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient