Proč je zlato dobrou příležitostí k investici?

Bojíte se, že přichází krize a inflace bude stále větší? Pravděpodobně jsou vaše obavy správné. A i kdyby nebyl scénář příliš dramatický, stále každý rok kvůli inflaci přicházíte o poměrně značnou část majetku. Z toho důvodu všichni rozumní lidé volí investice. Pokud se nechcete dlouho vzdělávat ve světě investování a hledáte funkční a na provedení jednoduché řešení, sáhněte po zlatu. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, lze je ale zakoupit.

Zlato jako stabilní hodnota

Když se podíváte na zlato a vývoj jeho ceny v posledních letech či měsících, vidíte poměrně stabilní křivku s případnými nárůsty směrem nahoru. A není se čemu divit, protože zlaté cihličky či mince odolávají povětrnostním podmínkám, jsou snadno obchodovatelné napříč celým světem, a hlavně nepodléhají inflaci jako obyčejné peníze, které necháte ležet na účtu v bance. Právě tato kombinace vlastností dělá ze zlata komoditu doporučovanou pro uložení alespoň 5 až 10 % hodnoty majetku.

Nákup investičního zlata je jednoduchý

Dalším bonusem, který hovoří ve prospěch investičního zlata, je velmi snadný proces nákupu. V porovnání například s akciemi nemusíte dlouho nic studovat. Zlato zná prostě každý. Při nákupu si vyberete ověřeného prodejce a sledujte, zda má zlato potřebný certifikát. Pokud chcete mít jistotu, je tu  mincovna s prodejnou v pražském Obecním domě s více než 17 lety tradice prodeje zlata. Zde si vyberete konkrétní příležitosti pro investici velmi jednoduše. K dispozici mají také internetový obchod.

Začít můžete postupně

Nikdo neříká, že musíte hned investovat desetitisíce korun. Klidně vezměte část volných prostředků, které máte k dispozici a chcete je použít pro investici. Na www.zlate-mince.cz totiž najdete pestrý výběr zlatých slitků či mincí v hodnotách vhodných pro různě velké investory. Každý krůček vpřed se totiž počítá a stále budete mnohem dále v porovnání s těmi, kdo se svým majetkem neumí řádně hospodařit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient