Co jsou granitové dřezy?

Co jsou granitové dřezy?

Granitové dřezy jsou hitem posledních let. Vyplatí se téhle novince věnovat pozornost? Půjčili bychom si na úvod definici z poněkud jiného odvětví. Granit vám možná bude znám spíše pod jiným termínem. Jinak se mu říká žula a jde o vyvřelou horninu. Sám materiál výrobku je pak tvořen směsí onoho kamene, dále pryskyřice a dodává se pro zlepšení estetických vlastností rovněž i barvivo.

 

Proč jsou tyhle dřezy do kuchyně tak oblíbené?

Granitové dřezy do kuchyně se vyznačují velkou odolností, velmi ceněná je především jejich schopnost zvládnout vysoké teploty, oficiálně se uvádí hranice až 280 °C, tedy při krátkodobé expozici. Dlouhodobě by si měly poradit s teplotami okolo 180 °C. Přičemž v tomto bodě si dejte pozor. Životnost dřezů se odvíjí od použitého materiálu. Výrobce se vám rozhodně nemusí hned snažit namluvit, že vydává za granit něco, co granitem opravdu není. Stačí, pokud použije méně kvalitní pojivo na bázi polyesteru. Svou funkci přitom zaručeně bude lépe plnit to akrylátové. K informacím o složení materiálu byste se vždy dostat měli, a pokud ne, rozhodně začněte být ostražití.

Nepatříte k těm úplně brilantně manuálně šikovným, takže vám občas v kuchyni něco upadne, smekne se vám nůž atd.? Na tomto dřezu to nenechá sebemenší následky. A na rozdíl od dřezů nerezových nebudete muset hledět na nějakou tu ulpělou kapičku a zahajovat pokaždé urputné leštění.

Navíc si vyberete design přesně podle svého vkusu, jelikož už samotná technologie výroby umožňuje netušené. Z široké škály barev bude doslova přecházet zrak.

 

A jak při výběru kuchyňských dřezů nenaletět?

Jak to poznat, jestli jsou kuchyňské dřezy opravdu tím, čím deklarují být? Je nutné obrátit se samozřejmě vždy na seriózního prodejce, který svému sortimentu navíc rozumí a ví, co prodává. V našem obchodě trendo.cz máme pro vás jen prověřené značky renomovaných výrobců.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient