ČOI – zabaveny padělky za 1 400 000 korun

Ve Strážném jsou prodejci nepoučitelní, padělky za 1 400 000 korun byly zabaveny při opakované kontrole

Jihočeští inspektoři se ve státní svátek 8. května opět vydali na tržnici ve Strážném, kde byla kontrola provedena již v předchozím týdnu. A byli úspěšní, trhovci byli opakovanou kontrolou, navíc ve sváteční den zaskočeni. V 5 stáncích zajistily kontrolní pracovnice České obchodní inspekce 300 kusů padělků výrobků. Jejich hodnota byla v cenách originálů odhadnuta na téměř 1 400 000 korun. „Po identifikaci kontrolovaných osob a vypracování odborných posudků, potvrzujících, že zajištěné zboží jsou padělky, porušující některá práva duševního vlastnictví, bude s těmito osobami vedeno správní řízení.“ řekl Daniel Adamec, ředitel inspektorátu ČOI se sídlem v Českých Budějovicích. Ve Strážném jsou prodejci nepoučitelní

 

Kontroloři České obchodní inspekce, Inspektorátu Jihočeský a Vysočina, se vydali v neděli 8. května na opakovanou kontrolu stánků na tržnice ve Strážném. Již v neděli 1. 5. 2016 zde bylo zkontrolováno celkem 5 stánků a na místě bylo zabráno celkem 366 kusů padělků v ceně originálů, stanovené odhadem na téměř 600 tisíc Kč.  Zejména se jednalo o padělky textilních výrobků, obuvi, brýlí a opasků značek Adidas a Salomon, a dále převážně o textilní zboží neoprávněně označené chráněnými známkami Billa Bong, Chicago Bulls,  Frozen, Mammut, Diesel, Dope, Ed Hardy, Opel, Mercedes, BMW, Honda, Audi, Volkswagen, Pit Bull, Lacoste, Fox, Kawassaki, No Fear, JOOP, Armani nebo Hollister.

 

Při opakované kontrole 8. května bylo zkontrolováno dalších 5 stánků. Na místě bylo zabaveno téměř 300 kusů padělků v ceně originálů kolem 1 400 000 korun. Převážně se jednalo o kabelky, oděvy, pásky, peněženky a brýle značek: Burberry, Michael Kors, Frozen, Minions, Beats, Prada, Louis Vuitton, Red Bull, Chicago Bulls, ale i další značky. Vhodné výrobky budou nabídnuty k využití k humanitárním účelům po ukončení správního řízení.

 

Za oba sváteční dny bylo zkontrolováno 10 stánků a zbaveno téměř 700 kusů výrobků v celkové hodnotě originálů 2 000 000 korun.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient