Coolhousing – místo pro vaše data

Coolhousing nabízí místo pro všechna vaše data

Potřebujete ke svým hostingovým službám více diskového prostoru? Oceníte vyhrazené úložiště pro zálohování? Nebo potřebujete pro svůj server dostatek diskové kapacity s minimálními nároky na správu? Společnost Coolhousing rozšířila svou nabídku externích síťových datových úložišť.

Externí datové úložiště je ideální odpovědí na poptávku po diskové kapacitě nad rámec vlastního fyzického či virtuálního serveru. Coolhousing externí datová úložiště nabízí ve dvou variantách dle předpokládaného využití a nároků na výkon.

Služba sdíleného datového úložiště je vhodná pro kapacity do 1 TB, pro nenáročné projekty, jako náhrada nedostatečného diskového prostoru na virtuálním serveru či jako odkladiště záloh. „Sdílené datové úložiště je diskový prostor v rámci některého z našich spolehlivých diskových polí. Toto řešení je možné použít všude tam, kde nejsou kritickými parametry rychlost odezvy či počet diskových operací, ale kde zákazník upřednostní dostatečnou diskovou kapacitu na spolehlivém externím datovém poli s disky v RAID,“ přibližuje vhodný scénář využití služby manažer prodeje Coolhousingu Jiří Dvořák.

Přístup na úložiště je možný prostřednictvím protokolů SFTP, RSYNC, FTP, SMB či NFS, přičemž první dva jmenované mohou být šifrovány a zabezpečeny prostřednictvím soukromého či veřejného klíče. Všechny protokoly jsou standardně chráněny přístupovým jménem, heslem a omezením přístupu z konkrétních IP adres ze sítě Coolhousingu i z internetu. Přístup k jednomu úložišti je možné povolit více uživatelům včetně možnosti nastavení práv jen ke čtení, nebo ke čtení a zápisu.

Externí datové úložiště však lze v Coolhousingu zřídit i v dedikované variantě, kterou je pronájem síťového úložiště NAS. „Network Attached Storage, zkráceně NAS, je malý server vybavený sloty pro pevné disky určené k provozu 24/7. K NASu není možné připojit klávesnici, myš ani monitor – ovládá se prostřednictvím velmi jednoduchého webového rozhraní, tudíž jeho správu zvládne téměř každý,“vysvětluje Jiří Dvořák. NAS zastane především funkci centrálního úložiště pro vaše data a zálohy, nicméně v dnešní době dokáže nabídnout i řadu dalších specializovaných funkcí. Patří mezi ně například webový server, databázový server, mail server nebo může být i klientem pro automatické stahování dat z různých P2P sítí.

Službu sdíleného datového úložiště není možné objednat samostatně, ale pouze jako součást služeb VPS, dedikovaných serverů a server hostingu. Službu vyhrazeného datového úložiště je možné objednat samostatně.

Vztahují se na ni stejná pravidla jako na služby dedikovaného serveru včetně bezplatného HW servisu po celou dobu čerpání služby a možnosti odkoupení zařízení za 59 korun po skončení dvouleté smlouvy.

Další informace a ceny služeb najdete na webových stránkách společnosti Coolhousing:

https://www.coolhousing.net/cz/externi-datove-uloziste.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient