ALUKOV se podílel na stavbě válečné lodi

Česká posuvná zastřešení slouží na indických válečných lodích

Česká společnost ALUKOV navrhla, vyrobila a nainstalovala speciální posuvné zastřešení horních palub dvou válečných lodí indického námořnictva.

Společnost ALUKOV, tradiční český výrobce zastřešení teras, bazénů a vířivých van, je vůbec první společností na světě, která navrhla, vyrobila a nainstalovala posuvné zastřešení na válečnou loď vážící více než 2200 tun. ALUKOV realizoval neobvyklou zakázku indického námořnictva, když na dvou válečných lodích měřících 13 m na šířku a 105 m na délku instaloval zastřešení horní paluby schopné odolat náporu větru silného až 125 km/h.

Realizace speciálního zastřešení horních palub indických hlídkových lodí INS Sumitra a INS Sumedha se uskutečnila u příležitosti konání slavnostní přehlídky indického námořnictva, což je tradice přejatá z Královského námořnictva Velké Británie, která se koná každých pět let a při které prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil kontroluje připravenost svého námořnictva. Zadáním bylo vyrobit a nainstalovat zastřešení pro ochranu čelních představitelů vlády, včetně prezidenta a předsedy vlády, před silným sluncem a případným nepříznivým počasím.

Indické námořnictvo hledalo více než rok výrobce zastřešení, které by dokázalo odolat drsným podmínkám na moři a které by bylo možné nainstalovat v náročném prostředí válečných lodí. Jako jediný z oslovených výrobců byl schopen vyhovět přísným nárokům pouze český výrobce zastřešení, společnost ALUKOV, který již dříve spolupracoval s indickou vládou na dodávce zastřešení při příležitost Oslav dne republiky. Předložený návrh řešení a technologií pro zastřešení lodních palub, včetně vizualizace, přesvědčil zástupce indického námořnictva, kteří svěřili zakázku právě tomuto českému výrobci.

Pro obě válečné hlídkové lodě ALUKOV vyrobil na míru zastřešení CORSO opatřená polykarbonátem se speciálním filtrem, který chrání před silným sluncem. Celá zakázka, od návrhů zastřešení, přes výrobu až po samotnou instalaci, byla kompletně zajištěna týmem firmy ALUKOV. Po ukotvení zastření na paluby a zapojení motorizovaných posuvů probíhaly po dobu 3 týdnů náročné zátěžové testy, včetně testování odolnosti konstrukce zastřešení při pohybu lodě plnou rychlostí nebo v silném větru. Testování potvrdilo funkčnost a odolnost použitých technologií, a obě lodi včetně zastřešení se mohly stát součástí slavnostního ceremoniálu.

Společnost ALUKOV vyrábí zastřešení teras CORSO a bazénů na míru pro běžné rodinné domy nebo chaty, ale zaměřuje se také na speciální zakázky zastřešení neobvyklých míst v náročných podmínkách po celém světě.

Fotografie a videa zastřešení bitevních lodí kde stažení zde

Vizualizace zastřešení ke stažení zde

Více informací naleznete na www.alukov.cz

 

 

O společnosti Alukov:

Společnost ALUKOV je tradiční, ryze český výrobce posuvných zastřešení teras CORSO, zastřešení bazénů, vířivých van a zastřešení pro hotely, restaurace a kavárny CORSO HORECA. Firma byla založena v Orli u Chrudimi 3. října 1995. Od té doby výrobky pod značkou ALUKOV užívají desítky tisíc zákazníků po celém světě. S roční produkcí zastřešení kolem 3 tisíc výrobků se ALUKOV bezpochyby řadí mezi nejvýznamnější společnosti v oboru v celé Evropě. ALUKOV si za dobu své existence vybudoval pověst jednoho z hlavních světových inovátorů v oblasti technologií zastřešení bazénů a zároveň tvůrcem systému zastřešení teras. ALUKOV je také respektovaným lídrem uznávané mezinárodní asociace kvalifikovaných výrobců a prodejců zastřešení bazénů s názvem IPC Team, EHZS, kterou společnost ALUKOV založila dne 15. 7. 2005. Každoročně společnost Alukov a.s. nabízí svým zákazníkům nové modely zastřešení bazénů a nová technická řešení výrobků obohacená o atraktivní prvky. Více informací naleznete na www.alukov.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient