ČT prodá své budovy v Brně ve veřejné dražbě

ČT prodá své budovy v Brně ve veřejné dražbě

Budovy, ve kterých dnes sídlí Česká televize v Brně, na ulicích Běhounská a Jezuitská, půjdou na podzim 2016 do veřejné dražby, prostřednictvím které budou hledat nové vlastníky. Česká televize chce touto formou prodeje zajistit nejlepší podmínky, za kterých budou nemovitosti prodány novým zájemcům.Česká televize v Brně

Veřejnou dražbu bude organizovat brněnská dražební společnost PROKONZULTA, a.s., která se na tento způsob zpeněžení majetku specializuje.

„Dne 22. června jsme s Českou televizí podepsali smlouvu o provedení dražeb dvou nemovitostí na ulici Běhounská a Jezuitská. Podle našich informací se Česká televize Brno bude stěhovat do nových prostor v Líšni a hledá tedy pro své staré sídlo kupce. Nyní budeme vyhotovovat znalecké posudky, které nám pomohou stanovit vyvolávací i odhadní cenu pro zmíněné veřejné dražby,“ sdělil Ing. Jaroslav Hradil, ředitel dražební společnosti Prokonzulta.

Ve stávajících prostorách ČT Brno sídlí již od roku 1961, jedná se o budovu TYPOS na ulici Jezuitská, která byla předtím bytovým domem s tančírnou v přízemí. Část provozu je dále umístěna v budově na ulici Běhounská, která sloužila původně jako bankovní dům. Obě budovy byly postaveny ve 30. letech 20. století a z hlediska jejich původního účelu je dispozice pro televizní studia dlouhodobě nevyhovující. Budovy do dnešního dne neprošly rekonstrukcí a stavební úpravy byly realizovány jen za účelem přizpůsobení pro potřeby televizního studia a dalšího zázemí. Tato situace je příčinou nárůstu celkových pravidelných nákladů a je tak jedním z důvodů přesunu televize do nového moderního sídla, jak uvedla ČT na svých webových stránkách.

Více informací k samotným veřejným dražbám bude společnost Prokonzulta zveřejňovat pravděpodobně v průběhu července a srpna 2016 na svých webových stránkách http://www.prokonzulta.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient