IMMOFINANZ expanduje díky řetězci STOP SHOP

IMMOFINANZ expanduje díky řetězci STOP SHOP

IMMOFINANZ pokračuje v rozšiřování svého řetězce nákupních center STOP SHOP: již padesátésedmé bylo dnes otevřeno v polském Szczytnu. Po srbské Niši a rovněž polském městě Świnoujście je to již třetí završený projekt během pouhých dvou měsíců – a další lokace už byly určeny: nový STOP SHOP bude otevřen v srbském Valjevu začátkem letošního podzimu, zatímco v Polsku jsou připravovány obdobné projekty ve městech Pultusk a Gdynia, čímž bude celkový počet STOP SHOPů zaokrouhlen na šedesát.IMMOFINANZ_STOPSHOPNis[1]

„Zaměřujeme se na rychlou expanzi v regionu střední a východní Evropy díky naší značce STOP SHOP a i nadále budeme našim maloobchodním klientům nabízet široké pokrytí trhů v mnoha zemích. Naše plány předpokládají zdvojnásobení portfolia nákupních center STOP SHOP během přibližně pěti let na více než sto lokací, čímž se staneme předním provozovatelem těchto projektů ve zmíněném regionu,“ uvedl Oliver Schumy, výkonný ředitel (CEO) společnosti IMMOFINANZ.

STOP SHOP Szczytno je šestou lokací v Polsku.

Nabízí přibližně 3.600 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, přičemž ta už je zcela pronajata – obdobně jako v případě STOP SHOP Świnoujście (3.600 metrů čtverečních) a STOP SHOP Niš (13.000 metrů čtverečních). Mezi nájemci najdeme společnosti Media Expert, prodejce obuvi Deichman a CCC, KIK, Martes Sport a Rossmann. U pěti dalších lokací v Polsku, včetně Pultusku a Gdynie, v tuto chvíli probíhá vyhodnocování a příprava. Jednotlivé projekty se nacházejí v různých stádiích, avšak všechny by měly být završeny do konce roku 2017. V Srbsku, po Čačaku a Niši, bude brzy otevřeno třetí nákupní centrum STOP SHOP ve Valjevu.

Koncept značky STOP SHOP je založen na regionálních nákupních centrech v centrálních lokacích se spádovými oblastmi pro 30.000 až 150.000 obyvatel. Nákupní centra mají od 3.000 do 15.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a nabízejí návštěvníkům dostatečné parkování, optimální dopravní spojení a široké nákupní možnosti díky atraktivnímu mixu mezinárodních i lokálních nájemců.

Detaily týkající se portfolia STOP SHOP

Spolu s nedávno otevřenými zahrnuje portfolio IMMOFINANZ STOP SHOP 57 nákupních center v sedmi zemích: Maďarsko (12 STOP SHOPů), Rakousko (11 STOP SHOPů), Slovensko (10 STOP SHOPů), Česká republika (10 STOP SHOPů), Polsko (6 STOP SHOPů), Slovinsko (6 STOP SHOPů) a Srbsko (2 STOP SHOPů).

Účetní hodnota segmentu nákupních center STOP SHOP dosahuje přibližně 485 milionů eur – tato hodnota je založena na datech k 31. lednu 2016 (54 nemovitostí). Míra obsazenosti činí 96,2 % a hrubý výnos z pronájmu 7,8 %.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient