Dagmar Grossmann získala cenu Sapphire Pegasus Award

Dagmar Grossmann získala cenu Sapphire Pegasus Award

Dagmar Grossmann, průkopnice privátního letectví v ČR, výkonná ředitelka letecké společnosti G-Jet (dříve Grossmann Jet Service) a spoluzakladatelka asociace CEPA, obdržela v Praze během galavečera Sapphire Pegasus Awards speciální ocenění za celoživotní úspěchy a přínos v oblasti business aviation.

V centru Prahy se v hotelu Boscolo udělovaly ceny Sapphire Pegasus pro nejlepší poskytovatele služeb v oblasti business aviation. Projekt ocenil společnosti i jednotlivce ve 12 kategoriích a jedné speciální. Byla jí tajná 13. cena „Outstanding Achievement“. Křišťálové křídlo, které navrhl umělecký ředitel sklárny Moser, převzala za celoživotní oddanost a práci v oboru business aviation ve střední a východní Evropě zakladatelka asociace CEPA a výkonná ředitelka Dagmar Grossmann.

Když Dagmar Grossmann v Česku v roce 2004 zakládala Grossmann Jet Service(dnešní G-Jet), měla za sebou již bohaté zkušenosti z provozu vídeňské letecké společnosti Grossmann Air Service. Jako průkopnice na českém trhu se ale potýkala s řadou problémů. „Po mnoho letech tvrdé práce, úspěchů, ale i velkého shonu a nejistot, se teď dívám na toto krásné safírové křídlo a pociťuji obrovskou radost a vděčnost za Prahu a všechny příležitosti, které jsem mohla využít,“ vyjádřila svou radost snad nejznámější žena business aviation u nás. Při její cestě na pódium všichni hosté povstali a doprovázeli ji hlasitým potleskem.

Dagmar Grossmann se zabývá poradenstvím v oblasti prodeje a správy i provozu business jetů a také se podílela na založení neziskové asociace CEPA (Central Europe Private Aviation), jež podporuje rozvoj business letectví ve střední Evropě. Asociace v Praze každoročně pořádá letecký kongres CEPA EXPO, který si klade za cíl diskutovat a hledat odpovědi na aktuální témata a problematické otázky business aviation ve střední a východní Evropě a také se snaží rozvíjet spolupráci mezi firmami napříč celou Evropou. „Velmi mě těší, že se asociace CEPA a konference CEPA EXPO za dobu šesti let dostaly tak daleko. Přesto, že je organizace relativně mladá, znamená na poli soukromého letectví střední a východní Evropy opravdový průlom. Vděčíme za to jak zkušenostem a potenciálu jejích členů, tak i neustávajícím inovacím obchodních metod a moderním způsobům komunikace,“ vyjádřila se k mezinárodnímu fóru Dagmar Grossmann.

Mezi účastníky konference každoročně patří významné zahraniční letecké společnosti jako Gulfstream, Bombardier, Embraer, Dassault Aviation, HondaJet, Cessna, Bell Helicopters a také mnoho českých firem, například ABS Jets, Eurojet, KKCG, Air navigation Services, Cirrus Aircraft CR, AERO Vodochody Aerospace, CzechInvest a další. Velký úspěch konference opět potvrzuje její význam pro letecký průmysl v celosvětovém měřítku.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Antonia Lukačínová

MEDIA Tribune s.r.o.

tel: +420 777 959 999

e-mail: antonia@media-tribune.com

Dagmar Grossmann

Dagmar Grossmann se pohybuje v privátním leteckém sektoru už více než 30 let. Od roku 1991 působila ve Vídni ve společnosti Grossmann Air Service, která se od správy jednoho letounu postupně rozrůstala a vyvinula se v jednoho z hlavních lídrů na poli správy a operování letadel v Evropě.

Paní Grossmann se dlouhodobě podílí na rozvoji leteckého businessu, zabývá se poradenstvím v oblasti prodeje a správy i provozu business jetů, a to v celosvětovém měřítku. V roce 2004 založila v Praze Grossmann Jet Service, jednu z prvních společností v České republice, která se zabývá business letectvím, a dodnes v ní působí na pozici výkonné ředitelky. V roce 2015 byla společnost přejmenována na G-Jet. Dagmar Grossmann se také podílela na založení asociace CEPA, jež podporuje rozvoj business letectví ve střední Evropě.

Organizace CEPA

Asociace pro rozvoj privátní letecké dopravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation) byla založena v říjnu 2009 průkopnicí v tomto oboru, Rakušankou Dagmar Grossmann. Je neziskovou organizací, jejímž účelem je spojovat výrobce a prodejce business jetů a helikoptér, operátory, charterové brokery, servisní a výcvikové organizace, společnosti zajišťující financování, pojištění a další odborníky profesně spjaté s odvětvím soukromé letecké dopravy. Cílem organizace CEPA je zajistit vnímání soukromé letecké dopravy ve střední a východní Evropě jako důležitého a respektovaného segmentu ekonomiky, který podléhá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Pozice předsedy asociace CEPA je obsazována respektovanými osobnostmi z oboru a podléhá pravidelné rotaci na roční bázi. Předsedy posledních tří let postupně byli Jiří Matoušek (2011), Brendan Lodge (2012), Philippe Liénard (2013) a Roger Whyte (2014, 2015).

Mise organizace CEPA:

– Podporovat všestranný rozvoj soukromé letecké dopravy ve střední Evropě

– Prezentovat a obhajovat zájmy jejích členů na národní, evropské i celosvětové úrovni.

– Zprostředkovávat a usnadňovat komunikaci a transparentnost mezi společnostmi vedoucí k rostoucímu zájmu investorů v regionu střední a východní Evropy.

CEPA EXPO

Cyklus pravidelných veletrhů a konferencí CEPA EXPO, založený v roce 2010, je každoročním summitem profesionálů z oboru konaným v Praze. Jeho cílem je spojovat odborníky a členy CEPA a vytvořit platformu pro setkávání, sdílení know-how a informací o novinkách a trendech v oboru a samozřejmě také přispět k realizaci obchodů.

Více o CEPA EXPO na http://www.cepaexpo.com/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient