Dluhopisy jako způsob bezpečné investice. Co byste o nich měli vědět?

Jste zkušený investiční matador, nebo se v této oblasti teprve rozkoukáváte? Jistě jste se už setkali s pojmem dluhopisy. Poslední roky patří tyto cenné papíry k nejoblíbenějším prostředkům ke zhodnocení vlastních úspor. Mají v sobě určitě velký potenciál, ale musíme se dobře rozhodnout, jestli se budeme držet v bezpečí a nakoupíme například státní dluhopisy, nebo sáhneme po korporátních dluhopisech, které mají vyšší úrok a většinou i kratší dobu splatnosti, ale jsou trochu rizikovější než ty státní. Pojďme se na ty druhé podrobněji podívat. A také dostanete dobrý tip na investice s Uniprospe.eu.

Korporátní dluhopisy 

V ekonomicky vyspělých státech jsou firemní dluhopisy důležitou součástí kapitálového trhu. Pokud firma potřebuje finance na svůj rozvoj, je pro ni mnohdy jednodušší a rychlejší pokrýt tuto sumu z emise dluhopisů, než podstupovat složitý proces schvalování půjčky v bance. Na oplátku investorovi vyplatí předem stanovený roční úrok a po uplynutí doby splatnosti vrátí i všechny vložené finance. Pro obě strany je to výhodný obchod a v době, kdy se inflace pohybuje kolem 6,5 %, představuje pro investory zajímavou příležitost. Jeden příklad za všechny, společnost Uniprospe.eu nabízí svoje dluhopisy v nominální hodnotě 30 000 Kč s ročním úrokem 9,5 % a splatností k 31. 12. 2022. 

Kde dluhopisy nakoupit?

Přemýšlíte, zda dáte na vlastní úsudek a vyberete si z nabídky různorodých firemních dluhopisů sami, nebo se obrátíte na odborníky a necháte si poradit? Investiční služby dnes nabízí spousta samostatných poradců i většina bank na našem trhu. Ať se rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že směr, kterým se ubírá firma, do které se chystáte zainvestovat, by vám měl být pocitově blízký a také si nezapomeňte prověřit finanční situaci firmy a zjistit o ní co nejvíc informací. Opatrnost je určitě na místě a vybírat si se v tomto případě rozhodně vyplatí. Například zmíněná investice s Uniprospe.eu je výhodná v tom, že se jedná o společnost, která se zabývá likvidací starých pneumatik, takže podpoříte firmu, která se snaží udělat něco pozitivního i pro naši planetu. 

Investice do firemních dluhopisů je v současné době skvělým řešením, pokud se chcete vyhnout neustále rostoucí inflaci a ochránit své peníze. Proto neváhejte a investujte s rozumem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient