Plast je ideální materiál pro přepravky

Přeprava ve světě docela dost vázne. Na vině je dnes hlavně pandemie. Kvůli té lodě často čekají v přístavech i dlouhé týdny nad plán, což mimo jiné může mít negativní následky vůči přepravovaným komoditám.

I proto se dbá na to, aby se používaly pouze kvalitní a snadno udržovatelné přepravky. Ty se dnes vyrábějí převážně z plastu a existuje k tomu celá řada dobrých důvodů.

Jsou takřka nezničitelné

Při běžném používání je plast skutečně takřka nezničitelný. Nejedná se samozřejmě o zcela totožný materiál, z něhož se běžně produkuje kupříkladu zahradní nábytek. Používá se speciální tvrzený materiál, k jehož mechanickému poškození je potřeba hodně velké síly, případně vhodné nástroje.

Houževnatost je dobrá vlastnost, avšak nejde o jedinou pozitivní věc. Rovněž se plast snadno udržuje, a to i v případě nějaké chemické kontaminace. Tehdy je možné bednu prostě vymýt správným přípravkem a je zase jako nová. Ještě donedávna standardně používané dřevěné přepravky by se musely vyhodit.

Do bedny z plastu je tedy možné dát prakticky cokoliv. Můžete v ní převážet stejně dobře jak maso, tak i stavební nástroje či elektrospotřebiče. Když se dá navíc do bedny vhodný senzor, je možné ji sledovat prakticky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu online. Takto lze třeba zjistit, jestli zboží někdo neukradl, případně zdali ve skladu třeba nezačal požár.

Takovéto přepravky se vyrábí běžně i u nás. Jedním z nejznámějších tuzemských producentů je firma PK group.

Snadnější manipulace

Některé bedny obsahují skutečně těžký náklad, a tudíž je potřeba pro ně vyhradit nějakou formu přepravníku. Ty jsou běžné ve skladech, kde se s nimi dá docela dobře manévrovat, avšak třeba na prodejnách už nejsou k ničemu.

I tam se takový náklad dá snadno přemisťovat, a sice pomocí manuálního přepravníku s pojezdovými kolečky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient