Dva miliony obchodníků v Evropě akceptují karty UnionPay

Společnost UnionPay International dne 2. září oznámila, že spotřebitelé mohou nyní platit pomocí karet UnionPay (číslo karty začínající na 62) asi u dvou třetin obchodníků v Evropě. Především více než 70 % obchodníků ve Spojeném království, ve Francii, Německu, Itálii, Švýcarsku a Španělsku, což je šest hlavních turistických destinací, přijímá karty UnionPay a síť přijímání karet UnionPay se rozšiřuje z bezcelních obchodů a obchodních domů do více stravovacích a zábavních zařízení.1461913236_1[1]

Nyní se karty UnionPay přijímají ve 38 zemích a regionech v Evropě. Tam je pohodlné vybírat hotovost pomocí karet UnionPay. Téměř všechny bankomaty ve Švýcarsku, v Rakousku a na Islandu a více než 80 % místních bankomatů v Itálii, Španělsku a Řecku přijímá karty UnionPay. Ve Francii se karty UnionPay přijímají ve více než 60 % bankomatů. Držitelé karet mohou také vybírat hotovost pomocí karet UnionPay v Irsku, Finsku a ve Švédsku.

Tento rok začaly být země v severovýchodní a v jižní Evropě konkurenčními rivaly tradičních turistických destinací, jako je Francie a Německo. Pokrytí přijímání karet UnionPay v těchto zemích zaznamenalo výrazné zlepšení: v Itálii je o 130 000 více obchodníků, kteří přijímají karty UnionPay, ve Španělsku je to o 90 000 více, díky čemuž dosáhlo pokrytí kartami UnionPay 60 % v Itálii a 70 % ve Španělsku. Také ve Spojeném království více obchodníků přijímá karty UnionPay. Asi 90 % obchodníků v Dánsku a 60 % obchodníků v Nizozemí také přijímá karty UnionPay.

S tím, jak stále více turistů cestuje nezávisle, více typů obchodníků přijímá karty UnionPay: nejen obchodní domy, bezcelní obchody a značkové obchody, ale také stravovací a zábavní zařízení, včetně michelinských restaurací v Paříži, muzea Madame Tussaud’s v Amsterdamu a knihkupectví a obchody se suvenýry v Louvru, Versailles, Musee d’Orsay, Museu Picasso, Musee de l’Orangerie. Tento rok ve Francii mezi asi 20 % obchodníků, kteří nově přijímali karty UnionPay, patří restaurace a hotely.

Během tohoto roku mnoho evropských obchodníků poskytuje exkluzivní nabídky pro karty UnionPay. Tito obchodníci zahrnují bezcelní obchody na letištích, obchodní domy a slevová centra ve Spojeném království, v Itálii, ve Finsku, Německu a Španělsku, michelinská tříhvězdičková restaurace Guy Savoy Michelin v Paříži, restaurace HIX v Brown Hotelu v Londýně, Platea v Madridu, muzeum Madame Tussaud’s v Amsterdamu a Koninklijke Porceleyne Fles v Nizozemí.

Po nákupech u vyhrazených obchodníků v rámci sítí Global Blue, Premier Tax Free a Tax Free Worldwide ve 31 evropských zemích mohou držitelé karet vložit formulář žádosti o vráceni daně do schránky společnosti pro vracení daní na letišti a mohou požádat o vrácení daně prostřednictvím kreditních karet UnionPay.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient