Elektrokol a skútrů ve městech přibývá. Češi objevují jejich výhody!

Sháníte dopravní prostředek, který vás dostane na druhý konec města ve velmi krátkém čase? Pořiďte si skútr. Anebo elektrokolo. Oba dopravní prostředky představují zlatou střední cestu mezi cestování autem a veřejnou dopravou.

Elektrokolo Kentoya RSEB-303 s akcelerátorem
Elektrokolo Kentoya RSEB-303 s akcelerátorem

V České republice se sice skútry a elektrokola netěší takovému zájmu jako v některých zahraničních zemích, ale v posledních letech prodejci zaznamenali zvýšený zájem. Může za to i novela zákona, na základě které lze řídit skútr do 125 ccm s řidičským průkazem pro skupinu B.

 

Elektrokolo je jasnou volbou pro každého

Kdo preferuje ekologickou dopravu, ale dělá mu problém šlapání do kopce.  O pohon se stará přídavný elektromotor, který bicykl rozpohybuje na rychlost do 25 km/h. Pak zasáhne omezovač.

 

Elektromotor

Získává energii z baterií, které se nabíjí z 230V zásuvky. Elektrokolo však není žádný žrout – spotřeba elektřiny je minimální a díru do rozpočtu vám určitě neudělá. Dostatečná kapacita baterií udrží elektromotor v provozu po několik desítek kilometrů.

Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T 5.0 kW
Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T 5.0 kW

 

Skůtr nabízí o něco svižnější svezení.

Stylové jednostopé vozidlo je oproti automobilu výrazně úspornější a přinese vám nemalou úsporu za pohonné hmoty. Pokud toho najezdíte hodně, může se vám za rok investice do skútru zcela vrátit. A protože jde o velmi kompaktní dopravní prostředek, odpadnou vám problémy s parkováním.

Ať už se nakonec rozhodnete pro skútr nebo elektrokolo, nepodceňujte výběr konkrétní značky. Vyhněte se neznámým výrobcům a zaměřte se na výrobce, kteří mají v oboru dobré jméno. Na českém trhu nejdéle působí značka Kentoya.

Kentoya vyrábí skútry i elektrokola a průběžně uvádí na trh nové modely, které jsou nabité moderní technikou. Aktuální nabídku najdete na www.kentoya.cz. Nakupovat lze i na splátky bez navýšení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient