Elektronická evidence docházky pro školky a jesle

Doby, kdy se zaznamenávala absence dětí do papírových archů, jsou už dávno pryč. Dnes stačí pár kliknutí a je hotovo. Mnohým školkám, jeslím či jiným dětským skupinám nahání elektronická evidence docházky strach, ale bránit navždy se jí nelze. Navíc není důvod se bát.

Většina školek má největší strach z vysokých pořizovacích nákladů a složitého ovládání. Jsou případy, kdy se s těmito neduhy setkáte, ale existují i systémy vytvořené na míru školkám, jeslím a podobným zařízením. A tam na takové problémy nenarazíte. Příkladem je elektronická evidence docházky od firmy Dignus.

Všechny informace jsou snadno dostupné

Dignus při vytváření softwaru vycházel z provozu školek, jeslí a dětských skupin. Pamatoval na všechny běžné situace, které v praxi nastávají (např. výlet do přírody, omluvená a neomluvená absence) – dobrým příkladem může být suplování jiného učitele. Dochází k tomu zcela běžně, a tak je dobré, když učitel přijde a může si hned vytisknout soubor potřeb všech dětí včetně informací o zdravotním stavu.

Důležité je podotknout, že z elektronické evidence neprofitují jen učitelky. Obrovská výhoda je to třeba pro hospodářky školních jídelen, které si jednoduše kliknutím na tabletu či telefonu zjistí, kolik dětí dnes přišlo a kolik obědů je tedy potřeba.

Elektronická evidence docházky hlídá nejen děti

V docházkovém systému Dignus je samozřejmě zaznamenaných mnohem více údajů než jen informace o dětech. Kontroluje se docházka učitelů, přes systém se provádí vyúčtování a fakturace, školkovné umí fakturovat automaticky.

Přestože systém zahrnuje komplexní škálu činností, jeho implementace je velmi rychlá. Vždy je přizpůsoben na míru konkrétnímu zařízení, avšak instalace softwaru a čipového systému je hotová do tří dnů.

Dalším plusem je, že elektronická evidence docházky Dignus splňuje požadavky výzvy pro příjemce dotace „Podpora vybudování a provozu zařízení péče o děti předškolního věku ESF 035 a 036“. Umí dokonce připravit exporty přesně tak, jak to požadují podmínky dotace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient