Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2016

Zveme všechny studenty a pedagogy středních škol všech zaměření na XXIII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2016, který proběhne ve dnech 1. až 4. 11. 2016 na brněnském výstavišti v pavilonech G1 a G2. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 1. až 3. 11. od 8 do 16 hodin a 4. 11. od 8 do 14 hodin. Dne 4. 11. proběhne veletrh Gaudeamus souběžně s veletrhem SportLife a jeho doprovodnými veletrhy.

Veletrh Gaudeamus v Brně je zaměřen na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit například volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.

Veletrh Gaudeamus v Brně nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Mezi unikátní informační kanály veletrhu patří zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci a především studenty jednotlivých škol. Další jedinečnou součástí veletrhu je poradenský servis, který dokáže studentům pomoci při volbě jejich budoucího studia a vyhledat vhodnou školu nebo studijní obor dle jejich preferencí.1477988334_2

Veletrh návštěvníkům nabídne 240 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 4500 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy z dvaceti zemí světa, především z Velké Británie, Dánska, Nizozemí, Německa a Francie. Zastoupeny budou také univerzity z Kanady, Itálie, Polska, Španělska, Norska, Švédska, Austrálie, Nového Zélandu, Slovenska, Finska, Švýcarska, Maďarska, USA a Singapuru.

Pro studenty jsou připraveny tyto doprovodné programy:

– Přednášky vystavujících škol

– Testovací centrum

– Poradenský servis

– Věda pro život

– Centrum kariérového poradenství

– Poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii

Každý student návštěvou veletrhu získá:

– vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí

– informace o přijímacím řízení a podmínkách studia

– tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení

– elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů

– možnost otestovat se elektronickým testem předpokladů pro studium

– poradenství o studiu v zahraničí

– kariérové poradenství

– poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách

– pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz před návštěvou veletrhu je připraven, kromě tištěného a elektronického katalogu, tištěný návod „Jak na VŠ“ a „Slovníček VŠ pojmů“.

Novinkou letošního ročníku veletrhu je Pedagogické centrum určené pro výchovné poradce, třídní učitele a ostatní středoškolské pedagogy. V Pedagogickém centru je připraven speciální program přednášek pro pedagogy. Přednášejícími budou odborníci z univerzit, vysokých škol, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Centra vzdělávání všem, Jobs.cz a další.

Pedagogové a výchovní poradci mohou k návštěvě veletrhu využít volné vstupenky. Volnou vstupenku obdrží každý pedagog po registraci na www.gaudeamus.cz.

Registraci doporučujeme také všem studentům. Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu na vstupné. Registrovaní studenti také dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient