Festivalová přehlídka Tohoku Festival Parade představí šest místních festivalů a pomůže podpořit obnovu oblasti postižené zemětřesením

Akce představující rozličné kultury oblasti Tohoku a Tokia bude první hlavní událostí pořádanou v oblasti Toranomon, novém kulturním a komerčním srdci Tokia

Výkonný výbor společnosti TOKYO SHINTORA MATSURI dnes oznámil, že uspořádá 19. a 20. listopadu festival TOKYO SHINTORA MATSURI na tokijské Shintora-dori Avenue, nové dopravní tepně vybudované v rámci rekonstrukce oblasti Toranomon. Festival bude první akci využívající nové prostory ve čtvrti Shintora (Shimbashi-Toranomon), novém mezinárodním centru obchodu a kultury v Tokiu. Součástí akce bude přehlídka Tohoku Rokkonsai (šest festivalů) Parade, speciální průvod ulicemi spojující atrakce jednotlivých festivalů z měst Aomori, Akita, Morioka, Yamagata, Sendai a Fukushima z oblasti Tohoku.1476456198_1-tokyo-shintora-matsuri_compressed

Tato zpráva obsahuje multimediální obsah. Kompletní zprávu si můžete prohlédnout na adrese: http://www.businesswire.com/news/home/20161012006397/en/

Přehlídka Tohoku Rokkonsai Parade se poprvé uskutečnila v roce 2011 v Sendai s cílem inspirovat obnovu oblasti zničené silným zemětřesením na východě Japonska, ke kterému došlo začátkem stejného roku. Od té doby se každoročně pořádá v dalších velkých městech oblasti Tohoku. Třistametrový průvod oslavující rozmanitost a nezlomnost regionu bude procházet po třídě Shintora-dori Avenue 20. listopadu a jeho součástí bude více než 300 tanečníků a dalších umělců představujících charakter festivalů šesti měst oblasti Tohoku.

Festival TOKYO SHINTORA MATSURI bude rovněž zahrnovat početné programy pod společnými tématy “Tohoku x Tokyo” a “Tradice x Inovace” zobrazující různé kulturní atrakce z Tokia a dalších oblastí Japonska. Mezi dalšími akcemi, které budou součástí festivalu, je panelová diskuze o budoucnosti japonské kultury Japan Culture Future Forum, zaměřená na japonské hry, speciální japonské animované filmy (anime) a hudbu, a festival Tohoku x Tokyo Festa, který představí tradiční umění z Tokia, festivalové dekorace z Tohoku a ukázky kuchyně obou regionů.

Ve stejné době budou probíhat dva další festivaly: “MINATO 70th x TOHOKU PARK,” které budou nabízet regionální pokrmy šesti měst z oblasti Tohoku a tradičních restaurací z oblasti Shiba v Tokiu a “Chuť TOHOKU,” nabízející místní japonské saké z oblasti Tohoku, prostřednictvím restaurací z Toranomon Hills.

Akci společně pořádají magistrát města Tokia, umělecký výbor Arts Council Tokyo (Nadace města Tokia pro historii a kulturu) a výkonný výbor TOKYO SHINTORA MATSURI.

Další informace naleznete na adrese www.shintora.tokyo.

Příloha: Hlavní programy festivalu TOKYO SHINTORA MATSURI

Přehlídka Tohoku Rokkonsai Parade1476456354_tokyo

Prvky následujících jednotlivých festivalů, z nichž některé jsou chápány jako “významné kulturní jmění”, budou součástí přehlídky:

– Aomori Nebuta – má každoročně dva miliony návštěvníků. Součástí přehlídky bude speciálně vytvořený ornament Nebuta, téměř sedm metrů široký.

– Akita Kanto – má dlouhou historii jako akce, která zahání duchy nepřátel. Umělci budou předvádět dvanáct metrů vysoké tyče s lampiony.

– Morioka Sansa – tradiční představení, jehož historie sahá až do období Edo a zahrnuje největší orchestr bubeníků v Japonsku.

– Yamagata Hanagasa – tanečníci v kostýmech budou tančit za zvuku japonských bubnů, na hlavách budou mít typické kónické klobouky zdobené květinami.

– Sendai Tanabata – každoročně navštíví více než dva miliony návštěvníků, tanečníci mají v obou rukou japonské vějíře.

– Fukushima Waraji – představí O’waraji, ohromný sandál vyrobený ze slámy z oblasti Ashio-Jinja Shrine, nabídky by měly pomoci zajistit bezpečné cestování.

Video z přehlídky Tohoku Rokkonsai Parade, pořádané letos v Aomori naleznete na adrese http://www.shintora.tokyo/rokkonsai.html.

Datum: 20. listopadu 2016

Čas: 10:15 a 15:00 (přehlídka v 10:15 bude zahrnovat slavnostní příjezd)

Místo: Shintora-dori Avenue, Loop Road č.2

Vstupné: Zdarma (je vyžadována registrace předem)

Registrace: Registrace bude možná do 21. října – prosím navštivte www.shintora.tokyo.

Fórum o budoucnosti japonské kultury (Japan Culture Future Forum)

Fórum, jako součást programu, zaměřené na propagaci japonské kultury, bude mít podobu panelové diskuze na témata festivalů, hudby a her a očekává se, že přiláká tvůrčí talenty z Japonska i ze zámoří.

Datum: 20. listopadu 2016

Čas: 11:00 – 14:00 (bude potvrzeno)

Místo: Toranomon Hills Forum, 5F hlavní hala

Poplatek: Bude potvrzen

Registrace: Je vyžadována registrace předem – prosím navštivte www.shintora.tokyo.

Tohoku x Tokyo Festa

Představí „hvězdu“ Tanabata, pozoruhodnou dekoraci, která každoročně ozáří celé město Sendai nádhernými barvami.

Datum: 15. – 20. listopadu 2016

Čas: 11:00 – 11:00 (bude potvrzeno)

Místo: Toranomon Hills, 2. patro Atrium

Akce zahrnuje:

Zábavná scéna pro festival šesti měst a tradiční tokijské umění

Zahrnuje různé akce a představení propagující oblast Tohoku a představí tradiční tokijské umění.

Datum: 19. – 20. listopadu 2016

Čas: Od 11:00 (bude potvrzeno)

Místo: Toranomon Hills, Oval Plaza

Sladkosti a tradiční hry oblasti Tohoku

Nabídka tradičních sladkostí a dalších produktů z oblasti Tohoku s ukázkou tradičních her.

Datum: 20. listopadu 2016

Čas: 11:00 – 18:00 (bude potvrzeno)

Místo: Toranomon Hills, 4F Vstup

Workshop o tradičním japonském umění

Umělci představí a předvedou různá tradiční japonská řemesla z prefektury Tokia.

Datum: 20. listopadu 2016

Čas: 12:00, 14:00, 16:00 (bude potvrzeno)

Místo: Toranomon Hills Forum, 4F, hala B

Účastníci: Počet omezen vždy na prvních 20 návštěvníků (bude potvrzeno)

Poplatek: Bude potvrzen (pouze náklady na materiál)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient